Części do prasy Claas

Prasy do siana mają ogromne znaczenie w rolnictwie. Za ich pomocą możliwe jest szybkie i proste sprasowanie siana w kostki lub baloty, zależnie od tego z jaką prasą mamy do czynienia. W przypadku producenta Claas najczęściej mówimy o prasach tzw. zwijających, a więc takich które zdecydowanie lepiej radzą sobie z zamianą dużej ilości siana w niewielkie i łatwe do transportu baloty. Niestety każda prasa może ulec awarii, ponieważ jest urządzeniem mechanicznym, które zwyczajnie może się zepsuć. Sprawdzamy jakie części warto zawsze mieć pod ręką.

Przede wszystkim powinniśmy poznać budowę prasy do siana oraz słomy, by wiedzieć z czego się składa i jakie elementy mogą najczęściej się zużyć. Części do prasy Claas ze sklepu https://sklep-rolnicze.eu, które prasują wyjątkowo intensywnie, to przede wszystkim łożyska. Jest ich bardzo wiele, podpierają różnego rodzaju wałki i tryby, które pracują pod dużym obciążeniem. Już miejsce, gdzie prasa odbiera napęd z wałka mocy podłączonego do ciągnika, zawiera duże i mocne łożysko, które jednak poddawane jest nieustannie dużym obciążeniom. Dlatego też, jeżeli chcemy mieć pewność, że w trakcie pracy taki element nie ulegnie uszkodzeniu, powinniśmy odwiedzić sklep posiadający części zamienne do pras Claas i dokonać zamówienia odpowiednich produktów. Poleca się posiadać zapasowe łożyska, zwłaszcza niewielkie pracujące z wałkami i trybami, ponieważ ich konstrukcja sprawia, że ulegają zużyciu zdecydowanie najczęściej. Warto posiadać także ściągacz, który pomoże nam wykonać wymianę łożyska samodzielnie, bez konieczności odwożenia prasy do warsztatu i niepotrzebnego tracenia czasu.

Jakie części do prasy Claas warto posiadać w zapasie?

Oprócz łożysk, elementami które nieustannie podlegają zużyciu są łańcuchy i paski. Posiada je absolutnie każda prasa Claas Części te można na szczęście kupić bardzo łatwo, posiada je każdy dobry sklep rolniczy, a także ich internetowe odpowiedniki. Nie zapominajmy o napinaczach, które dbają o to, by paski i łańcuchy przez cały czas pracowały z odpowiednim napięciem. Zapobiega to przeskakiwaniu po trybach i niszczeniu ich w tym procesie. Niestety gdy do takiej sytuacji już dojdzie, będziemy musieli dokonać też wymiany uszkodzonych trybów i zębatek. Wśród części do prasy Claas, które warto posiadać, będą więc również najczęściej zużywające się elementy mechaniczne. Odpowiednio serwisowana prasa odwdzięczy się nam długotrwałą żywotnością i bezawaryjnością. Dzięki niej szybko zbierzemy siano lub słomę z naszych pól, a także będziemy mogli dorobić wykonując usługi dla innych okolicznych rolników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here