Srebrna i złota biżuteria

Dodatki biżuteryjne to ważne elementy każdej stylizacji. Zarówno biżuteria złota, jak i srebrna ma szerokie grono miłośniczek. Odpowiednio dopasowane do Twojego stylu i okazji ozdoby dopełnią Twój outfit. Zadbaj o nie, by jak najdłużej zachwycały pięknym blaskiem.

Biżuteria srebrna – uniwersalny dodatek

Srebrna biżuteria jest bardzo uniwersalnym dodatkiem. Świetnie wpisuje się w niemal każdą stylizację – sportową, casualową, do biura czy na ważne uroczystości. Latem możesz ją dopasować do szortów i topu, do sukienek czy do jeansów i koszuli. Bransoletka, łańcuszek z zawieszką czy naszyjnik ze srebra będą doskonale współgrać z każdym zestawem.

Jednak z czasem srebro ciemnieje – co zrobić, by mu przywrócić blask? Jest wiele sposobów, by biżuteria odzyskała piękny wygląd. Możesz wykorzystać kilka domowych trików znanych od wielu lat – m.in. sodę oczyszczoną czy pastę do zębów (ważne, by nie była to pasta wybielająca ani z drobinkami, które mogą uszkodzić Twoje ulubione ozdoby).

Poskutkuje także ocet winny. Wlej do miski gorącą wodę i dodaj ocet winny, nieco proszku do pieczenia i sok z połowy cytryny. Teraz zanurz w miksturze biżuterię i odczekaj godzinę. Dzięki temu twoja biżuteria będzie wyglądać jak nowa. Nalot z biżuterii można usunąć też przy pomocy kwasku cytrynowego.

Biżuteria złota – wyjątkowo elegancka

Złoto z kolei jest wybierane głównie na ważne okazje – jak spotkania biznesowe, randki, rodzinne uroczystości, bale czy gale. Wiele pań nosi je także na co dzień w postaci minimalistycznych ozdób – jak celebrytka na cienkim łańcuszku, kolczyki sztyfty, bransoletka z charmsami czy delikatny pierścionek. Warto je przechowywać w osobnych pudełeczkach, woreczkach albo szkatułkach.

Złoto jednak również wymaga odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych. Niekorzystny wpływ na jego wygląd ma upływ czasu, ale także wystawienie biżuterii na działanie czynników atmosferycznych czy działanie różnych detergentów i kosmetyków.

Do czyszczenia złotej biżuterii używaj miękkiej, bawełnianej lub flanelowej, szmatki. Sprawdzą się m.in. domowe sposoby – na bazie sody oczyszczonej, cytryny albo octu. Niezależnie od ostatecznie wybranej metody czyszczenia, pamiętaj, by na koniec dobrze wypłukać biżuterię.

Do mycia ozdób przygotuj miksturę z ciepłej wody z dodatkiem płynu do mycia naczyń albo szarego mydła. Namocz w niej ulubione złote dodatki, a następnie starannie wyczyść. U jubilera możesz też kupić specjalne ściereczki do pielęgnacji złotej biżuterii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here