fot.pexels.com

Sprzęt elektroniczny jest częściej używany w naszych domach. Dotyczy to zarówno kuchni, sypialni, salonu czy garażu. Praktycznie w każdym z tych pomieszczeń posiadamy jakieś akcesoria elektroniczne. Używamy je nie tylko do pracy, ale do poprawienia komfortu codziennego życia. Wiele przydatnych narzędzi elektronicznych znajduje się w kuchni. Przygotowaliśmy dla Ciebie zestawienie 5 najbardziej pożądanych akcesoriów elektronicznych.

Do czego potrzebne są akcesoria elektroniczne w kuchni?

Żyjemy w ciągłym biegu. Zależy nam na czasie, a spędzanie całego dnia w kuchni wiąże się z tym, że zaniedbujemy pozostałe obowiązki. Przygotowanie potraw, deserów, napojów jest zdecydowanie krótsze, dzięki sprzętom elektronicznym.

Elektronika wielkogabarytowa, tj. lodówka, piekarnik, zmywarka, to najbardziej obecne sprzęty w naszym domu. Doskonale znamy ich zadania. Jest jednak wiele gospodarstw domowych, które nie posiadają w swojej kuchni zmywarki i naczynia nadal są myte ręcznie. Według producentów sprzętu elektronicznego, zmywarki generują zdecydowanie mniejsze ilości wody od mycia w zlewie. Jest to pierwsza zaleta tego wynalazku. Kolejnym aspektem przemawiającym za jej kupnem, powinna być zdecydowana oszczędność czasu. Zmywanie naczyń ręcznie bywa uciążliwe i czasochłonne. Dzięki pojemności zmywarki, możemy wszystkie brudne naczynia załadować do środka i włączyć odpowiedni program. Obecnie, zmywarki są tak zbudowane, aby pobierały jak najmniej wody i prądu. Są zgodne z wszelkimi normami. Za średniej klasy zmywarkę zapłacimy około 1000 złotych. Zdecydowanie poprawi ona komfort naszego życia.

Kolejnym sprzętem i hitem ostatnich lat jest termomix. Bardzo chwalą go sobie gospodynie domowe. Jest to urządzenie wielofunkcyjne i bardzo proste w obsłudze. Wykonane z dobrej jakości stali, pozwoli na przygotowanie wielu dań dla całej rodziny. Mało tego, dla osób, które nie potrafią gotować, jest to zbawienny sprzęt. Termomix ułatwia nam gotowanie i oszczędza czas na przygotowanie potraw. Za jego pomocą wyrobimy ciasto, ugotujemy na parze, posiekamy warzywa czy owoce. Zastąpi tradycyjne garnki, blender lub mikser. Ogromna ilość zalet przemawia za jego kupnem. Dzięki niemu zaoszczędzimy czas na myciu naczyń i wielu innych czynnościach. Jego wadą niestety jest cena, która można odstraszać potencjalne zainteresowane osoby.

Ekspres do kawy jest naszą kolejną propozycją. Wielu pracowników zgodnie przyznaje, że najlepsze to, co ich spotyka w pracy, jest możliwość wypicia kawy z dobrej jakości ekspresu. Jest to prawda, gdyż taka kawa smakuje zupełnie inaczej, aniżeli zalana gorącą wodą z czajnika. Prawidłowo serwisowany i czyszczony ekspres w zupełności wystarczy nam na dobrych kilka lat użytkowania. Ceny ekspresów dobrej jakości zaczynają się od 2000 złotych w górę.

fot.pexels.com

Mały sprzęt AGD warty uwagi

Powyżej przedstawiliśmy trzy sprzęty elektroniczne, które są bardzo przydatne w kuchni. Pora kolej na te mniejsze, zdecydowanie tańsze, ale wnoszące dużo do naszego codziennego życia. Poręczne i wygodne urządzenia zajmują zdecydowanie mniej miejsca i są łatwiejsze w utrzymaniu czystości.

Pierwszym małym AGD wartym uwagi jest blender ręczny lub kielichowy. Bardzo przydatne urządzenie w przygotowywaniu koktajli, napojów zimnych czy zup. Zdecydowanie skraca czas ich przygotowywania. Wystarczy tylko obrać owoc lub pokroić warzywo, wrzucić do kielicha i wszystko razem zmielić. Dzięki temu sporządzimy bardzo sycące dania, które są bogate we właściwości odżywcze.

Wypiekacze do chlebów to kolejna nasza propozycja. Domowe i chrupiące pieczywo smakuje zdecydowanie lepiej. Maszyna do pieczenia chleba przygotuje dla nas pachnące pieczywo i zastąpi tym samym tradycyjne piekarnie. Szybkie i łatwe urządzenie, pozwoli nam na oszczędność czasu i pieniędzy. Dzięki niemu upieczemy chleb o każdej porze dla naszej rodziny.

Za oknem zima, a Ty masz ochotę na kiełbasę lub karkówkę z grilla? Świetnym sposobem na tę okoliczność będą grille elektryczne. Wygodne w użytkowaniu i czyszczeniu pozwolą na przygotowanie potraw z grilla we własnej kuchni. Grille elektryczne są też zdecydowanie zdrowsze niż te, które korzystają z działania węgla. Sam smak pieczonych w tym urządzeniu potraw, nie różni się od tradycyjnego grilla na świeżym powietrzu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here