Biokominki

Biokominek to dobre rozwiązanie na spędzenie w domu długich, zimowych wieczorów. Sam w sobie kominek jest atrakcyjną opcją wystroju naszego wnętrza, jednak można jeszcze użyć kilku interesujących dodatków. Jakie akcesoria są dostępne w sklepach?

Biopaliwo – wybierz jakie?

Substancją, która spala się w biokominku, jest biopaliwo. Do pojemnika wlewa się ilość płynu wskazaną w instrukcji. Jest ona różna w zależności od wielkości zbiornika i samego kominka. Biopaliwo to alkohol etylowy co najmniej 96%. Spalając się, wydziela ciepło i podsyca nastrojowy płomień. Efektem reakcji jest wytworzenie dwutlenku węgla jedynie w stężeniu zbliżonym do tego, w wydychanym przez człowieka powietrzu. Dlatego nie wymaga się zastosowania dodatkowej wentylacji ani komina. Jest to czyste paliwo, ponieważ w procesie spalania nie powstaje sadza, ani dym, które co oczywiste, w pomieszczeniu byłyby kłopotliwe. Biopaliwo dostępne jest w różnych odmianach zapachowych. Od użytkownika zależy, jak pachnieć ma jego mieszkanie. Zapach wypełnia je w procesie spalania.

Inne akcesoria.

Biokominek można wzbogacić o dodatkowe akcesoria dostępne na stronie https://www.komineo.pl/. Ciekawą opcją jest efekt żarzenia. Można go uzyskać stosując specjalnie opracowane metaliczne włosie, instalowane w przystosowanym do tego palenisku. Taki zestaw wystarczy na wiele godzin pracy biokominka.

Efekt wizualny biokominka można ulepszyć, stosując kamienie i polana. Kamienie wyglądają jak prawdziwe. Są jednak wykonane z zupełnie innego materiału. Odpowiednie właściwości, jak nieskazitelnie biały kolor oraz odporność na wysoką temperaturą, nadaje im specjalnie dobrana ceramika. Do ułożonych w palenisku kamieni można dodać polana ceramiczne. Również one są wykonane z mieszanki ceramicznej, która zapewnia wytrzymałość i niezmieniony kształt przez cały proces użytkowania. Polana doskonale imitują drewno.

Jeśli połączyć wszystkie proponowane dodatki, można otrzymać niepowtarzalny efekt imitujący prawdziwe i nastrojowe, a jednak bezpieczne, ognisko.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here