fot.pexels.com

Człowiek jest stworzony do życia w grupie. Pomimo tego, że właściwie na każdym kroku słyszymy o introwertykach, czy też ludziach, którzy dobrze czują się w bardzo małej grupie osób, to jednak potrzeba rozmowy i kontaktów z innych jest w pełni naturalna. Co więcej, gdy nie zostanie zaspokojona, mogą pojawić się lęki, spadek pewności siebie, a nawet depresja. 

Jak znaleźć odpowiednią osobę?

Przede wszystkim wybierając partnera, należy uwzględnić swoje oczekiwania, ale także zgodność charakteru. To właśnie ta druga kwestia odgrywa kluczową rolę dla trwałości każdej relacji. Z pewnością każdy zauważył, że są osoby, z którymi łapie się kontakt od pierwszej chwili poznania, ale są i takie, z którymi wiele lat znajomości nie wystarczy, by móc swobodnie rozmawiać na wszelkie tematy. Partner powinien być nie tylko wyrozumiały dla drugiej strony, ale świetnie łącza wspólne zainteresowania, jak i umiejętność dojścia do kompromisu.

Oczywiście należy uwzględnić fakt, że każdy człowiek jest zupełnie inny. Jednak mimo to, znalezienie wspólnego języka i właściwe dobranie pod względem charakteru sprawi, że każdy poczuje się wyjątkowo, a relacja będzie odznaczała się maksymalną trwałością.

Trwały związek, co jest jego podstawą?

Trwały związek to marzenie właściwie każdego człowieka. Oczywiście możemy zastanawiać się nad tym, w jaki sposób do tego podchodzić, jakie ma się oczekiwania co do drugiej osoby. Jednocześnie podstawą zdrowego związku będzie budowa zaufania, poczucia bezpieczeństwa i umiejętność radzenia sobie z trudnymi sytuacjami. Tych ostatnich z pewnością nie będzie brakowało nie tylko na początku związku, ale także w późniejszym życiu. Dlatego warto ustalić sobie pewne priorytety, porozmawiać o wzajemnych oczekiwaniach, ponieważ to właśnie od tego, na jakich podstawach będzie budowany związek, będzie zależała jego trwałość. Każdy chciałby zbudować trwałą relację, która przetrwa wszystko. Jeśli będzie zaufanie i poczucie bezpieczeństwa, a jednocześnie będzie się pamiętało o ciągłej rozmowie, to wszystko powinno iść w dobrą stronę.

fot.pexels.com

O czym pamiętać na każdym etapie związku?

Początkowo jest zauroczenie, nie widzimy swoich wad. Wraz z biegiem czasu pojawiają się pierwsze sygnały mówiące o tym, że jednak druga osoba nie jest ideałem, posiada wady. Ponadto mogą pojawić się problemy związane z codziennym życiem, dlatego często uznaje się, że kluczowe dla związku jest to, by przetrwał pierwsze trzy miesiące. Na późniejszym etapie należy pamiętać o tym, żeby być wsparciem dla drugiej strony, ponieważ nie wszystkie problemy można będzie rozwiązać ot, tak. Jest jednak coś, co sprawdza się właściwie zawsze. Otóż jest to rozmowa! To magiczny składnik każdej trwałej relacji, o którym wiele osób zwyczajnie zapomina. Prawdą jest to, że odpowiednie nastawienie do drugiej osoby, umiejętność prowadzenia rozmowy są kluczem do wszystkiego.

Wiadomo, że nie zawsze będziemy się we wszystkim zgadzali, być może pojawią się różnice w postrzeganiu pewnych kwestii, ale jeśli tylko będziemy umieć rozmawiać, można będzie złapać kompromis właściwie zawsze. Od czasu do czasu można robić sobie podsumowanie, ponieważ pozwoli to na ocenę aktualnej sytuacji, jak i również pozwoli na wprowadzenie pewnych zmian.

Rozmawiaj zawsze!

Każdego dnia warto rozmawiać na tematy zarówno związane z życiem, jak i zainteresowaniami. W ten właśnie sposób możemy się lepiej poznać, nauczyć się radzić sobie z trudnościami, ale także się wspierać. Rozmowa potrafi rozładować każdą, nawet najbardziej stresującą sytuację, z tego właśnie powodu, warto na nią stawiać właściwie zawsze.

Trwały związek to marzenie każdego, jednak warto dawać z siebie wszystko i to na każdym kroku. Zdrowa relacja powinna opierać się na zaufaniu, ale również poczuciu tego, że można liczyć na drugą osobę. Z pewnością rozmowa będzie mogła okazać się kluczem do rozwiązania wielu kwestii, także tych spornych. Można zobaczyć, że słowa mają szczególnie dużą moc.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here