Jak dobrać kaganiec dla psa

Piesek jest naszym przyjacielem rodziny, dlatego też należy odpowiednio go zabezpieczyć w trakcie spacerów. Dobrze jest do tego użyć kagańca, który nie tylko daje to, że pies nikogo nie ugryzie, ale też ochroni naszego pupila przed tym, by nie zjadł żadnych rzeczy, które mogą mu zaszkodzić. Jest to szczególnie ważne u szczeniaków, które potrafią zjadać różne rzezy.

Jaki kaganiec dla psa małego wybrać?

Małe rasy psów są bardziej problematyczne, jeśli chodzi o wybór kagańca, ze względu na to, że mają krótsze pyski. Dlatego też trzeba wybrać odpowiedni kaganiec dla psa, który będzie idealnie dopasowany do jego potrzeb. Warto też dodać, że są różne rodzaje kagańców, dzięki czemu można dopasować świetnie kaganiec dla pupila. Między innymi można wybrać takie kagańce ze względu na rodzaj zakładania jak:

– koszykowy,
– weterynaryjny,
– fizjologiczny,
– paskowy.

Dzięki temu, że jest tyle możliwości, to można wybrać taki kaganiec dla psa, który jest świetnie dopasowany do wielkości pyska. Trzeba mieć na uwadze także to, by kaganiec nie blokował całkowicie psu ruchu, gdyż musi on mieć na tyle miejsca, żeby móc wystawić choć język, przez co będzie mógł swobodnie oddychać, a jednocześnie będzie on zabezpieczony tak, by nikogo nie ugryzł. Obecnie jest tak dużo różnych modeli kagańców do wyboru, dzięki czemu można również wybrać taki kaganiec pod względem kolorów.

W jakich miejscach trzeba zakładać psu kaganiec?

Przede wszystkim dobrze jest, by taki kaganiec był zakładany także w miejscach publicznych, w których to pies może być narażony na stres. Dobrze jest też, by piesek miał założony kaganiec również na wizycie u weterynarza, gdyż może się tam bardzo stresować i mogą w ten sposób pojawić się sytuacje, w których nasz czworonóg będzie chciał się bronić, przed lekarzem. Dlatego też bezpiecznie dla psa, jak i dla lekarza założyć mu kaganiec. Dobrze jest uczyć psa chodzenia w kagańcu od szczeniaka, dzięki czemu piesek będzie przyzwyczajony do tego i nie będzie problemu z tym, by taki kaganiec założyć. Warto też dodać, że kaganiec można wybrać taki, który będzie niejako rósł wraz z naszym psem. Jest to świetna opcja, gdyż możemy mieć wówczas ochronę psa, w którą zainwestujemy raz na jakiś czas.

Kaganiec dla naszego pupila jest bardzo dobrym pomysłem, przez co mamy pewność, że jest on odpowiednio zabezpieczony. Warto też pamiętać, że kagańce można kupić również u weterynarza oraz w sklepach stacjonarnych lub internetowych, przez co nie będzie problemu z doborem odpowiedniego modelu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here