fot.pexels.com

Szczupła sylwetka dodaje nam pewności siebie, zwiększa nasze samopoczucie i radość życia. Nadwaga jest problemem niemal połowy Polaków, z czego co piąty jest otyły. Dotyczy to najczęściej mężczyzn niż kobiet. Kluczowymi elementami w walce z nadmierną ilością kilogramów jest dieta i aktywność fizyczna. Nie bez znaczenia jest również jakość snu, czy stresujące życie. Istnieją jednak sposoby w walce z otyłością. Dzięki dobrym praktykom, jesteś w stanie schudnąć kilka kilogramów bardzo szybko. Co robić, aby tego dokonać?

Trzy zasady, których musisz się trzymać

Po pierwsze aktywność fizyczna. Jazda na rowerze, codzienne spacery, treningi z trenerem personalnym oraz wiele, wiele więcej. Bez tego ani rusz. Nadmiar kalorii zostanie szybko spalony przez ruch. Musisz zmotywować samego siebie do działania. Aktywność fizyczna poprawi sylwetkę, wydolność i ogólną sprawność organizmu. Badania pokazują, że codzienny trening wydłuża i podnosi jakość życia, redukuje stres oraz zmniejsza ryzyko poważnych chorób.

Zapisz się na siłownie lub dodatkowe zajęcia. Codzienne ćwiczenia to już połowa sukcesu. Zmniejszenie tkanki tłuszczowej jest możliwe, gdy ćwiczymy minimum trzy razy w tygodniu po 30 minut. Wtedy zobaczymy najszybsze efekty. Istotne jest wyznaczenie celu i stopniowa jego realizacja. Poprzez ćwiczenia zbudujemy masę mięśniową, kosztem pozbycia się tkanki tłuszczowej.

Jakie ćwiczenia wykonywać? Na pozbycie się tkanki tłuszczowej z brzucha dobre są brzuszki ze skrętem tułowia oraz brzuszki z wymachami. Pozbycie się oponki z brzucha jest jednak czasochłonne. Podczas ćwiczeń spróbuj zaangażować wszystkie partie mięśni i spinaj je. Bardzo polecanym ćwiczeniem na brzuch jest również deska, czyli popularny plank. W celu jego wykonania należy się położyć i unieść sylwetkę na łokciach i stopach. Utrzymuj taką pozycję przez minutę i powtórz dwa czy razy, w ramach twoich możliwości.

Dodatkowymi ćwiczeniami na brzuch jakie warto wykonywać jest pływanie. Uprawianie tego sportu modeluje nasze ciało i spala kalorie. Pływanie wymaga większych nakładów energii, dzięki temu nasz organizm czerpie energię ze zgromadzonego tłuszczu. Samo pływanie poprawia również krążenie we krwi i naszą kondycję. Jest to najlepsza forma aktywności fizycznej, polecana szczególnie osobom, które spędzają czas nadmiernie przed komputerem i mają problemy z kręgosłupem. Dodatkowo pływanie wzmacnia wszystkie mięśnie. Zaleca się, aby uczęszczać na basen minimum dwa razy w tygodniu.

Po drugie dieta. Co jeść, aby schudnąć? Zbilansowana dieta jest kluczem do sukcesu. Szczególnie polecana na walkę z otyłością jest dieta ketogeniczna, w której przeważają tłuszcze nad białkiem i węglowodanami. Korzystają z niej również osoby z insulinoopornością.

Podstawową zasadą pozbycia się kilogramów jest zmniejszona podaż na kalorie. Ujemny bilans kaloryczne jest najprostszą metodą szybkiego chudnięcia. Dobrze jest przeanalizować swoje posiłki z najbliższego miesiąca. W naszej codziennej diecie nie może zabraknąć błonnika i tłuszczów, ale tylko tych zdrowych. Produkty ułatwiające odchudzanie powinny być bogate w białka i ułatwiające trawienie. Owoce, warzywa, ryby i pełnoziarniste produkty będą wskazane.

Sen i odpowiednia regeneracja. Odgrywa ważną rolę w regulacji układu hormonalnego. Gdy jego jakość jest niezadowalająca, nasz organizm wydziela hormony. Przez zachodzące zmiany, odczuwamy zmożony apetyt, chodzimy niewyspani i zwiększa się hormon stresu – kortyzol.

fot.pexels.com

Alternatywne metody odchudzania

W sprzedaży znajdziemy różne specyfiki, które mają mieć zbawienny wpływ na utratę wagi. Według lekarzy i dietetyków, aby szybko schudnąć ważny jest ruch i zmiana odżywiania. Podczas brania tabletek na odchudzanie, jego skutki mogą być poważne, np. dla układu krążenia. Na portalach społecznościowych można znaleźć komentarze użytkowników zachwyconych kuracjami z tabletkami i ich efektem w postaci utraty wagi. Przed ich stosowaniem skontaktujmy się z lekarzem, który wyjaśni nam wszystkie wątpliwości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here