fot.pexels.com

Dress code jest zbiorem zasad, które określają dopasowanie ubioru, do nadarzającej się okazji. W zupełnie inny sposób ubierzemy się na spotkanie z przyjaciółki, spacer czy rozmowę o pracę. Niektórzy mogą sądzić, że dress code podkreśla nasz profesjonalizm w pracy. To, jak ubierać się do pracy, ma również wpływ, jak duży kontakt mamy z innymi ludźmi – pracownikami, klientami oraz szefem. Poznaj nasze propozycje ubioru do pracy.

Jak powinien ubrać się do pracy mężczyzna?

Nie tylko kobiety powinny trzymać się ustalonych zasad doboru stroju do pracy. Dotyczy to także mężczyzn. Mają o tyle ciężej, że możliwości rodzaju stroju są ograniczone. Bardzo istotną kwestią w kontaktach biznesowych jest nasz wizerunek. Elegancki styl dodaje pewności siebie, poprawia samopoczucie, a w oczach naszego partnera biznesowego lub klienta stawia nas jako osobę poważną i godną zaufania.

Warto pamiętać, że dla nas samych nasz ubiór powinien być wygodny i komfortowy. Połączenie różnych stylów modowych – eleganckiego ze sportowymi elementami, pozwoli na prezentowanie samego siebie w ciekawy sposób. Czym charakteryzuje się smart casual?

Możliwości jest mnóstwo. W swojej szafie szczególne miejsce powinna mieć marynarka sportowa. Dopasować ją możemy z białym t-shirtem lub golfem. Marynarka jest uniwersalna i nosić ją możemy niezależnie od pory roku. Modne są ciemniejsze kolory – czerń oraz granat. Jednak panowie nie mają problemu z założeniem marynarki w kolorze brązowym. Marynarka w kratę z materiału bawełnianego lub lnianego sprawdzi się idealnie jako ubiór do pracy.

Przejdźmy zatem do spodni. Popularne są połączenia marynarek z dżinsami lub spodniami chinos. Dopasują się one do każdego stylu i nadadzą mu ponadczasowego szyku. Swoboda połączona z elegancją. Tak w skrócie możemy określić te spodnie. Jest to uniwersalna część garderoby. Lekkie spodnie o wygodnym kroju. Chinosy są przewiewnymi spodniami, które polubili nawet entuzjaści eleganckiego, sztywnego stylu.

Noszenie koszuli nie zawsze musi być pod krawatem. Dla mężczyzn idealnym rozwiązaniem będą lekkie, bawełniane lub lnianie koszule. W szafie mężczyzny zawsze powinno znaleźć się kilka takich sztuk. Mnogość ich dopasowania świadczy, że jest to uniwersalny ubiór. Wśród panów, kolorami, które wciąż są na topie to biały i błękit. Połączenie takiego stroju z półbutami i paskiem w tym samym kolorze, to gwarancja ciekawej stylizacji do pracy.

Nadal jednak w modzie jest garnitur. To charakteryzuje eleganckiego mężczyznę. Garnitur powinien być idealnie dopasowany. Zbyt mały lub za duży garnitur wygląda nieelegancko. Dlatego wybierając się na zakupy, udajmy się do sklepu na przymiarkę, a pracownik doradzi nam jaki krój wybrać do naszej sylwetki.

fot.pexels.com

Strój do pracy dla kobiety – zbiór pomysłów

Kobiety mają zdecydowanie prostsze zadanie. Nasz ubiór w dużej mierze zależy o charakteru wykonywanej pracy. W garderobie kobiet coraz częściej można znaleźć krótki marynarki w kratę. Podkreśli to zarówno profesjonalizm kobiety, jak i poważne podejście do pracy. Marynarkę zestawić możemy ze spódnicą. Istotne jest, aby były w jednym kolorze.  Dla kobiet smart casual oznacza prostą sukienkę lub garsonkę, którą zestawią, np. z dżinsami. Biała koszula i klasyczne czarne spodnie wraz z budami na niskim obcasie również dodadzą stylu i elegancji każdej kobiecie. Na chłodniejsze dni, sprawdzi się klasyczny żakiet, do którego możemy równie sporo dobrać ciekawych stylizacji.

Nie każda praca wymaga od nas formalnego ubioru. Wielu pracodawców odchodzi o klasycznego dress code’u, stawiając na komfort swojego pracownika. Należy jednak pamiętać, że na ważne spotkanie biznesowe, nie możemy przyjść w dresie. Klasyczny, elegancki ubiór jest w tym przypadku wskazany. Propozycji stylizacji mamy wiele. Zastosujmy się jedynie do kilku podstawowych zasad i ubierajmy się do pracy tak, aby było nam po prostu wygodnie. Absolutnie zabronione jest stosowanie zbyt mocnego makijażu lub wystających elementów bielizny, połączonym ze zbyt krótką spódniczką. A co jest modne w 2021 roku? Przeczytaj nasz najnowszy poradnik.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here