Jak wybrać dla siebie odpowiedni planer

Planowanie i dobra organizacja czasu to obecnie podstawa. Jeżeli chcemy ze wszystkim zdążyć, nie martwić się, że czegoś zapomnimy, jeżeli chcemy zapanować nad chaosem i uporządkować swoje procesy w pracy oraz kontakty – powinniśmy to zrobić. Jak? Z pomocą przychodzą różne narzędzia. Na uwagę zasługuje jednak ponadczasowy planer.

W jakim celu chcesz prowadzić planer?

To podstawowe pytanie, jakie musisz sobie zadać. Czy potrzebujesz planera do pracy, aby organizować spotkania biznesowe, zapisywać dane kontrahentów, planować listę zadań na każdy dzień? Planer dnia przydaje się także do rozpisywania zadań domowych. Czy może raczej przyda Ci się planer przed konkretnym wydarzeniem, np. weselem? Ustalenie przeznaczenia planera pozwoli Ci wybrać model, najlepszy dla swoich potrzeb.

Planer ślubny

Szczególnie bogato wyposażone są planery ślubne. To wspaniałe narzędzia pomagające w organizacji wesela, a po latach stanowiące także wyjątkową pamiątkę. Niektóre modele mają w zestawie kolorowe naklejki, co jeszcze ułatwia tworzenie map myśli czy planowanie przymiarek, prób tanecznych, testowania dań w sali weselnej. Przydatne są takie sekcje jak:

  • budżet,
  • lista gości,
  • menu weselne,
  • upominki ślubne,
  • podwykonawcy i sala weselna.

Planer biznesowy

Planer biznesowy może zawierać takie sekcje jak plan finansowy czy zasady przedsiębiorczości. To doskonałe narzędzie do planowania procesów w przedsiębiorstwie i kontrolowania ich przebiegu czy analizowania wyników. Jeżeli do tego dodamy np. inspirujące cytaty biznesowe, karty dobrych nawyków, kontakty firmowe to całe know-how będziemy mieć wygodnie zebrane i uporządkowane w jednym miejscu.

Planer uniwersalny

A jeżeli nie jesteś pewien dokładnie, do jakich celów będziesz go wykorzystywał, postaw na model uniwersalny, również taki bez dat. Planer niedatowany dzienny to wygodny gadżet, który warto mieć zawsze przy sobie. To także doskonały pomysł na prezent. Jeżeli skorzystasz z opcji jego personalizacji – wyboru koloru, naklejek, opakowania, zamówisz dodatkowo długopis to świetnie sprawdzi się on jako upominek.

Planer książkowy czy kołonotatnik?

Gdy przeglądasz oferty planerów, w pierwszej kolejności patrzysz na ich okładkę oraz konstrukcję. Do wyboru są dwie wersje produktów:

  • planery książkowe,
  • kołonotatniki.

Ten pierwszy otwiera się, jak książka i nie ma możliwości, aby wygiąć jego okładkę na zewnątrz. Z kolei kołonotatnik daje taką opcję i można go „złożyć”, wyginając przednią lub tylną okładkę. Na pewno warto zastanowić się, która konstrukcja jest dla Ciebie bardziej ergonomiczna w użytkowaniu i po prostu – co Ci się bardziej podoba.

Planer dzienny czy tygodniowy – który będzie odpowiedni do Twoich potrzeb?

A co z zawartością planera? Jego wnętrze może mieć bardzo różne ustawienia i sekcje, które będziesz regularnie uzupełniać. Pozostaje pytanie, na czym Ci zależy? Wolisz dużo przestrzeni do robienia notatek, czy może wolisz narzucony podział na sekcje? Cenisz sobie przejrzysty minimalizm, czy chętnie korzystasz z planerów, które mają bogato zdobione środki z grafikami i cytatami? Do wyboru masz też planery dzienne lub tygodniowe. Przeczytaj także Planer dzienny czy tygodniowy – który będzie odpowiedni do Twoich potrzeb?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here