fot.pexels.com

Przyszedł czas na ostatnie zestawienie smartfonów, które warto kupić. Poprzednie – smartfony do 1000 złotych oraz smartfony do 2000 złotych, zaliczały się do nisko i średnio budżetowych telefonów. Przejdźmy zatem o poziom wyżej. Co powinien mieć smartfon do 3000 złotych? Na co zwracać uwagę i jakie są różnice między poszczególnymi modelami? Poznaj nasze propozycje!

Smartfon – urządzenie wielofunkcyjne

Zacznijmy od historii. Pierwszy smartfon powstał już w 1992 roku. Model Simon zaprezentowało przedsiębiorstwo informatyczne ze Stanów Zjednoczonych – IBM. Znaleźć mogliśmy w nim funkcje takie jak – notatnik, książkę adresową, kalendarz, pocztę elektroniczką czy gry. Na przestrzeni lat kolejne modele ewoluowały. Producenci dodawali udoskonalenia w postaci aparatu, przeglądarki sieciowej, obsługę dokumentów biurowych czy GPS. Prym wśród produkcji telefonów komórkowych wiedzie Samsung, Apple, Huawei, Xiaomi oraz LG.

Wielu z nas zapewne z dużym sentymentem wspomina swoje pierwsze telefony. Urządzenia mobilne, jakimi są smartfony, stały się powszechne i posiada je niemal każdy. Skutecznie wykluczyły one z roli telefony stacjonarne. Nie jest to zaskakujące, gdyż dzięki mobilnym smartfonom możemy zadzwonić do osoby bliskiej z każdego zakątka świata.

Obecnie mamy rok 2021. Dostępne modele zmieniły się diametralnie. Dostępność funkcji jaką obecnie otrzymamy sprawia, że smartfon śmiało możemy nazwać przenośnym komputerem. Wiele z nich nigdy nawet nie zostanie przez nas użyta. Telefony do 3000 złotych to szybkość, wydajność i uniwersalność w jednym. Urządzenia to z powodzeniem sprawdzą się jako pomoc naukowa, w pracy czy rozrywki – w żaden sposób nas nie ograniczając.

Nagrywanie filmów, transmisje online, doskonałe aparaty do selfie i krajobrazu, jednym słowem – inteligentna technologia. Wyróżniają się stylowym designem, świetnymi podzespołami, matowymi obudowami czy liczebnością obiektywów. Tryb nocny oraz stabilizacja obrazu znajdują się we wszystkich modelach telefonów do 3000 złotych.

Najczęściej modele wykorzystują procesory z serii Snapdragon. To bardzo wydajna jednostka. Możemy w nich liczyć na minimalną pamięć RAM o pojemności 8 GB i pamięci wewnętrznej 128 GB – wyjątkiem są smartfony od Apple, których pamięć wbudowana w tym przedziale cenowym to zazwyczaj 64 GB. W telefonach do 3000 złotych znajdziemy już technologię ładowania bezprzewodowego i moduły do obsługi sieci 5G.

Pojawiające się nowości sprawiają, że jesteśmy w stanie za taką cenę nabyć smartfon flagowy z poprzedniego roku. Topowy model może mieć znaczną przewagę nad telefonem nowym, wypuszczonym na rynek w obecnym roku. Jedynym dla niego plusem może być fakt, że producenci zapewniają takim telefonom najnowocześniejszy design i oprogramowanie.

fot.pexels.com

Wybieramy telefon do 3000 złotych – poznaj TOP 3 smartfonów

Najlepszy telefon do 3000 złotych? Wybór nie jest łatwy, gdyż w tym przedziale cenowym konkurencja jest zbliżona do siebie. Dokonując wyboru takiego telefonu, sugerować możemy się designem i przywiązaniem do konkretnej marki. Ale jeśli mielibyśmy wybierać…

Zacznijmy od marki Apple. Smukły i niewielkich wielkości smartfon Apple iPhone 12 mini. Z wersją systemu iOS 14. O zadziwiająco niskiej pamięci RAM – 4 GB i pamięci wewnętrznej – 64 GB. Cechuje się wyświetlaczem w technologii OLED i zwiększonej odporności na upadki. Dzięki sieci 5G, możemy swobodnie korzystać z rozmów video w jakości HD. Szerokokątny obiektyw i systemowi dwóch aparatów pozwalają stworzyć doskonałe fotografie. Bezprzewodowe ładowanie, wygodne skróty dla zorganizowanych i szybkość działania, taki właśnie jest model smartfona od Apple.

Marka Oppo, która coraz prężniej zdobywa kolejnych zwolenników na polskim rynku, stworzyła smartfon RENO 4 PRO, który ma zaspokoić najbardziej wymagających użytkowników. Pamięć RAM w tym telefonie to aż 12 GB! Wspomaga ją procesor Snapdragon 765 i pamięć wewnętrzna o pojemności 265 GB. Zaawansowane technologie i smukły wygląd to jego cechy szczególne. Producent zapewnia, że naładujemy baterię do pełna w około 36 minut. Ciekawą opcją w tym modelu jest ukryty odcisk palca i szybsza metoda odblokowania ekranu.

Popularna i przez większość uwielbiana seria od Samsunga, czyli seria S, to kolejna nasza propozycja. Samsung Galaxy S20. Ośmiordzeniowy procesor Exynos, pamięć RAM o pojemności 8 GB i wbudowana pamięć wewnętrza 256 GB. Tak w skrócie prezentują się najważniejsze parametry telefonu. Niepowtarzalne kolory, profesjonalny aparat i możliwość połączenia go z pozostałymi urządzeniami – zegarkiem lub słuchawkami, to wszystko wyróżnia ten telefon. Zaawansowane technologie i wydajne oprogramowanie są zaletą tego smartfona.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here