fot.pexels.com

Nie musimy wyjeżdżać daleko, aby znaleźć w naszym kraju miejsca, które warto zwiedzić. Polska, jako kraj, ma dostęp do morza i gór. Piękne widoki i pogoda oraz przystępne ceny, mogą zatrzymać Polaków w kraju. Powstają długie, autostradowe odcinki, dzięki którym dotarcie do wyznaczonego celu jest znacznie szybsze. Wystarczy wsiąść w samochód i podróżować!

Numer jeden – góry

Jeżeli znudziły ci się podróży do Zakopanego i Karpacza, mamy dla ciebie świetne rozwiązanie. Bieszczady to miejsce, które musisz zobaczyć. Lista atrakcji jest bardzo długa. Ten region słynie z pięknych widoków latem. Wycieczka na połoniny, przez piękne i bardzo widokowe trasy, gdzie oglądamy szczyty bieszczadzkie jest obowiązkiem. Szczególnie polecany jest Smerek i Połonina Wetlińska. Długość trasy to około 15 km, a czas całej wyprawy może oscylować wokół 5 godzin. To najpopularniejsza trasa wycieczkowa w Bieszczadach. Warto również odwiedzić najwyższe położone schronisko – Chatka Puchatka.

Jako atrakcja dla dzieci sprawdzi się przejazd drezyną rowerową. Uruchomiona ona została blisko 6 lat temu. Cieszy się niezmierną popularnością. Stanowi oryginalną wycieczkę dla całych rodzin. Czas przejazdy trwa zazwyczaj maksymalnie 1,5 godziny. Do wyboru jest kilka wariantów trasy. Po drodze możemy podziwiać malownicze widoki.

Tatry to kolejne miejsce, dokąd warto się udać. W Tatrach Wysokich napotkamy na malownicze i piękne jeziora – Morskie Oko, Czarny Staw czy Wielki Staw w Dolinie Pięciu Stawów. Odwiedza je spora część turystów jako jedną z atrakcji turystycznych. Wizyta na Morskim oku dostarcza nam niesamowitych wrażeń i wspaniałą panoramę Tatr, które widoczne są z bliska.

Oczywiście do najbardziej popularnych szczytów w Tatrach należą Rysy. Mają one wysokość 2499 m.n.p.m. Miłośników wspinaczki czeka nie lada wyzwanie. Dość niebezpieczna jest Orla Perć. Z kolei Kasprowy Wierch, mierzący 1987 m.n.p.m., jest uczęszczany szczególnie przez kolejkę kabinową. Charakterystyczne są coroczne sceny, gdzie kolejka oczekujących jest bardzo długa.

Łysa Góra w województwie świętokrzyskim jest niskim łańcuchem górskim. Objęty jest on ochroną Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Jest zbudowany z piaskowców kwarcytowych. Jest to drugi najwyższy szczyt w Górach Świętokrzyskich. Mierzy dokładnie 594 m.n.p.m. Dotarcie na sam szczyt nie jest trudne i czasochłonne. Znajdziemy na nim ciekawe zabytki. Wartym uwagi jest klasztor na Łysej Górze, a także Kaplica Oleśnickich.

fot.pexels.com

Numer dwa – miasta

Warszawa, Poznań, Białystok, Kraków czy Trójmiasto. Wszystkie te miejsca mają do zaoferowania wiele atrakcji. Piękne zabytki, restauracje, muzea Polskie miasta mogą być ciekawe. Nie musimy wyjeżdżać za granicę, aby poznać to, co nasze.

Każdy Polak musi przynajmniej raz odwiedzić stolicę – Warszawę. Charakteryzuje się pięknymi bulwarami nadwiślańskimi, gdzie możemy spędzić miło czas i zaznać odrobinę aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Zaraz obok znajduje się Centrum Nauki Kopernik, którego celem jest rozwijanie nauki, a także edukacja młodzieży. W okresie letnim sporo jest tam wycieczek szkolnych. Rynek Starego Miasta, który został niemal w całości odbudowany po wojnie, znajduje się na liście UNESCO. Polecane przez turystów są Łazienki Królewskie, Wilanów i Muzeum Powstania Warszawskiego.

Z kolei Trójmiasto ma nam najwięcej do zaoferowania. Gdańsk, Gdynia czy Sopot to bardzo zadbane miasta z dostępem do morza. Oprócz kilku plaż, gdzie możemy się wygrzewać w słońcu, miejscami do zwiedzenia mogą być Muzeum II wojny światowej, Westerplatte, Bazylika Mariacka czy ulica Długa. Natomiast w samym Sopocie warto przejść się po najdłuższym, polskim molo.

Kraków jest ostatnim przez nas polecanym miastem na weekendowy wypad. Swoją wędrówkę warto zacząć od Zamku Królewskiego na Wawelu, przejść się na krakowskie Sukiennice, a następnie zrobić sobie zdjęcie przy Smoku Wawelskim.

Oczywiście nie jest to wszystkie wymienione atrakcje w polskich miastach. Jeszcze przed samym wyjazdem spiszmy sobie listę miejsc godnych uwagi. Kilka dni w zupełności wystarczy, aby zwiedzić najważniejsze z nich, bez zabierania ze sobą sporego bagażu. Najbliższa do tego okazja? Majówka!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here