fot.pexels.com

Dzieci uwielbiają dostawać prezenty od najbliższych. Szczególnie, gdy jest to upominek, o którym marzą. Jeszcze kilkanaście lat temu w Polsce nie było aż tylu zabawek i możliwości, które mamy obecnie. Gry, lalki, rowery, komputery, smartfony i wiele, wiele więcej. Wszystko to sprawia, że mamy mętlik w głowie, co kupić na urodziny dzieciom. Zwłaszcza, że zabawki bardzo szybko im się nudzą. Jednak istnieją pewne akcesoria, które zawsze sprawią uśmiech na twarzy dziecka. Przeczytaj nasz poradnik zakupowy.

Modne zabawki 2021 – co jest na topie?

Na pierwszym miejscu u dzieci, w zestawieniu prezentów, znajdziemy sprzęt elektroniczny. Będzie to przede wszystkim komputer do gier. Niestety, ta forma rozrywki całkiem opanowała współczesne dzieci i każdy chciałby mieć komputer w domu. Jeżeli już zdecydujemy się go podarować maluchowi, to wyznaczmy mu godziny, z których może z komputera korzystać. Przesiadywanie prze ekranem monitora przez cały dzień, może doprowadzić do uzależnienia lub problemów ze wzorkiem. Zaznaczmy mu również, że komputer nie służy jedynie do rozrywki, ale również do nauki. W ramach lekcji edukacyjnych, dziecko może uczyć się, np. języka obcego, gramatyki, ćwiczyć zapamiętanie lub oglądać edukacyjne filmy. Jest to bardzo przydatny sprzęt elektroniczny, który w znacznym stopniu pomoże dziecku w nauce. Trzeba tylko wiedzieć ile i jak go używać.

Drugim prezentem, który warto podatować dziecku jest smartfon. Pozwoli to na komunikację z dzieckiem, rozrywkę, ale dzięki kilku przydatnym funkcjom, będzie praktycznym urządzeniem. Jest to jednak poważna decyzja, bo nie chcemy doprowadzić do sytuacji, gdy dziecko uzależni się od telefonu. Nie wybierajmy na sam początek jednak drogiego urządzenia. Być może dzięki takiemu prezentowi zaszczepimy w dziecku nowe pasje do robienia zdjęć lub filmów.

Popularnym prezentem w ostatnich latach stały się elektryczne hulajnogi. Doskonale pamiętamy czasy, gdy my, jako dzieci, posiadaliśmy klasyczną hulajnogę. Elektryczna hulajnoga wygląda podobnie, jak jej pierwowzór, ale wyposażona została w elektryczny napęd. Skradły serca zarówno dzieci, jak i dorosłych. Rozglądając się za hulajnogą, zwróćmy uwagę na jej maksymalne obciążenie i maksymalną prędkość oraz zasięg na pełnej baterii. Jest to marzenie wielu dzieci. Dobrej jakości hulajnoga jest do kupienia już za około 1000 złotych. Jest to pewna forma ruchu dla dziecka i dzięki temu zwiększymy jego aktywność fizyczną. Angażuje ona mięśnie grzbietu, brzucha oraz nóg. Wspólnie z dziećmi możemy wybierać się na wycieczki rowerowymi ścieżkami. Tym samym zapewnimy dziecku masę wrażeń i zobaczymy uśmiech na jego twarzy.

Zabawki związane z bohaterami kreskówek i filmów animowanych. Wszelkie akcesoria z nimi związane są bardzo dobrze postrzegane przez dzieci. W sklepach z zabawkami znajdziemy wiele propozycji, które nawiązują do popularnych bajek – Psi patrol, Toy Story, Avengers, Bob budowniczy. To najpopularniejsze z nich. Dzieci uwielbiają budować i odgrywać różne scenki konkretnymi postaciami. Mają dużą wyobraźnię, więc swobodnie są w stanie urozmaicić każdą grę lub zabawę.

fot.pexels.com

Akcesoria edukacyjne dla dzieci – zadbaj o rozwój dziecka

Zadbajmy również o rozwój naszych pociech i sprawmy im prezent w postaci gier edukacyjnych lub książek. Dziecko, które wpajane ma od najmłodszych lat, że trzeba się uczyć, znacznie lepiej przyswaja wiedzę. Gry edukacyjne przyczyniają się do rozwoju spostrzegawczości, zapamiętywania czy refleksu u dzieci. Ćwiczą logiczne myślenie, dodają pewności siebie czy rozwijają dziecięcą wyobraźnię. Do najpopularniejszych należą gry logiczne, nauka ze słuchu oraz gry obrazkowe. Jest to łączenie przyjemnego z pożytecznym.

Teraz już wiesz, jaki prezent wybrać dla dziecka. Zastanów się, co będzie najlepszym wyborem dla niego. Zapewnij dziecku frajdę i wspieraj jego rozwój. Często te tańsze prezenty mogą stać się tymi najlepszymi. Dlatego nie przywiązuj wagi do ceny zabawki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here