fot.pexels.com

Uroczystość katolicka, jaką jest przyjmowanie pierwszej komunii świętej, odbywa się w Polsce w kwietniu oraz w maju. Jest to moment szczególnie ważny w życiu każdego dziecka. Najbliżsi z racji tej uroczystości obdarowują dzieci prezentami. Niejednokrotnie zdarza się, że nie wiemy jaki prezent wybrać z tej okazji. Warto mieć na uwadze również to, aby dzieci nie dostały tego samego upominku. Sprawdź, co warto kupić na komunię 2021, aby uniknąć rozczarowania.

Prezent na komunię dla chłopca

Podczas wyboru prezentu, zazwyczaj kierujemy się tym, co lubi dane dziecko. Z pewnością chłopcy cieszyliby się z piłki, roweru, samochodu na baterię czy zestawu klocków. Są to jednak prezenty, które mogą otrzymać od wielu najbliższych. Coraz więcej dzieci użytkuje akcesoriów elektronicznych, które mogą przydać się w ich rozwoju.

Naszą pierwszą propozycją jest smartwatch. Podstawowy zegarek jesteśmy w stanie nabyć już za około 100 złotych. Z pewnością dzieci w tym wieku nie będą użytkować wszystkich dostępnych funkcji. Niektóre zegarki posiadają funkcje kontroli rodzicielskiej. Pozwoli to na dyskretną kontrolę rodziców nad kilkulatkiem, dzięki funkcji lokalizacji. Jest to możliwe ze względu na wbudowany system GPS oraz WI-FI. W sytuacji, gdy nasze dziecko nie jest jeszcze gotowe na samodzielne użytkowanie telefonu komórkowego, smartwatch jest bardzo przydatnym gadżetem. Noszenie go na nadgarstku nie powoduje dyskomfortu w codziennej zabawie. Dodatkowo, rodzice dostają możliwość kontaktu ze swoim dzieckiem za pomocą połączeń głosowych i odbierania krótkich wiadomości tekstowych.

Tablet multimedialny jest to kolejny prezent na komunię, który nie kosztuje zbyt wiele. Nie chcemy, aby dziecko już od najmłodszych lat uzależniło się od komputera. Tablet jest bardzo przydatnym urządzeniem do nauki. Przy jego pomocy dziecko swobodnie może odrabiać lekcje, słuchać muzyki, ćwiczyć pisanie lub zacząć uczyć się języka obcego. Należy jednak pamiętać o tym, aby tablet wyposażyć w przydatne aplikacje do nauki.

Prezentem dla chłopca mogą być również tradycyjne zabawki. Kiedyś dzieciom niewiele potrzeba było do zabawy z rówieśnikami. W sklepach nadal znajdziemy popularnych ‘’żołnierzyków’’, którymi swobodnie mogą się bawić w piaskownicy lub w domu. Dobrym pomysłem na upominek na komunię będą również gry edukacyjne. Już od najmłodszych lat warto uczyć maluchów takich zabaw. Zestawy ułatwiające zapamiętywanie , zgadywanie czy zajęcia dydaktyczne są bardzo dobrym pomysłem na prezent.

fot.pexels.com

Prezent na komunię dla dziewczynki

Nadal z mody nie wychodzą prezenty związane z prowadzeniem domu, ubieraniem lalek czy popularną zabawą w ‘’dom’’. Obecnie w sklepach znajdziemy bardzo różnych i wyszukanych lalek. Jednym z pomysłów jest właśnie zakup domku dla lalek z całym zestawem akcesoriów. Z pewnością jest to świetna zabawa dla kilku osób.

Aby rozwijać się fizycznie, dziecko potrzebuje ruchu. Dobrym pomysłem na rozładowanie energii będą rolki lub rower. Na ulicach znacznie więcej można spotkać dziewczynek, które uwielbiają jazdę na rolkach. Dobry zestaw, składający się z ochraniaczy, kasku i świecących kółek LED to jedna z naszym propozycji.

Jeżeli dziecko w wieku 7 lub 8 lat przejawia już jakieś zainteresowania w związku z robieniem zdjęć lub malowaniem, warto jeszcze bardziej rozwijać te umiejętności. Aparat fotograficzny, wyposażony w podstawowe funkcje do robienia zdjęć krajobrazu, to sprzęt, który szczególnie przyda się przy okazji wycieczek szkolnych lub rodzinnych. Pozwoli to na rozwijanie pasji już od najmłodszych lat.

Co kupić dziecku na komunię? Odpowiedź na to pytanie jest trudna. Z racji tego, że mamy obecnie dostępny szeroki wybór zabawek, ich wybór nie jest prosty. Przed samym zakupem skontaktujmy się z rodzicami dziecka i zapytajmy o czym marzy ich córka lub syn jeżeli sami tego nie wiemy. Pozwoli to na uniknięcie niepotrzebnego zamieszania i rozczarowania ze strony dziecka. Szczególnie, gdy jest to jedno z najważniejszych dni w jego życiu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here