fot.pexels.com

Stały rozwój i możliwość kształcenia powoduje, że mamy zwiększone szanse na rynku pracy. Kursy i szkolenia, które dostępne są w Internecie oraz studia, to tylko z nielicznych przykładów jakie mamy dostępne w dzisiejszych czasach. Nigdy nie jest za późno na zdobywanie nowych umiejętności i naukę. Czytanie książek powinno być naszą codziennością, aby poszerzać horyzonty. Dowiedz się co robić, aby łatwiej znaleźć nową pracę i dlaczego rozwój osobisty odgrywa w naszym życiu istotną rolę?

Kursy i szkolenia – stacjonarne i online

Praca zdalna wymusza na nas siedzenie w domu. To doskonała okazja, to podniesienia swoich kwalifikacji i zdobycia certyfikatów przez Internet. Na platformach typu eduweb.pl, strefakursow.pl czy udemy.com, znajdziemy wiele satysfakcjonujących propozycji. Programowanie, tworzenie stron internetowych, kursy finansowe czy grafika – to najpopularniejsze z nich. Cena subskrypcji oscyluje wokół kwoty 100 złotych za cały miesiąc. Nie jest więc to wymierny koszt. Z pewnością, nauka przydatnych umiejętności przez godzinę dziennie, znacząco przybliży cię do celu.

Szkolenia stacjonarne, organizowane przez różne firmy branżowych, są bardzo efektywne. Takie dwudniowe szkolenie, wraz z trenerem, pozwoli na szybkie opanowanie praktycznych umiejętności. Niestety, ich cena jest znacznie wyższa niż w przypadku kursów online. Dlatego warto porozmawiać o wsparciu finansowym od swojego pracodawcy, który byłby w stanie nam zrefundować chociaż w części takie szkolenie.

Książki, nagrania video oraz podcasty

To kolejna dawka wiedzy, którą mamy dostępną na wyciągnięcie ręki. W czasie pandemii koronawirusa, Polacy chętniej sięgali po książkę. Blisko połowa Polaków przeczytała w 2020 roku chociaż jedną sztukę. Popularne stają się czytniki e-book, które są bardzo przydatnym i funkcjonalnym urządzeniem. Możemy w dowolnym miejscu wybrać interesującą nas pozycję i mając chwilę wolnego czasu, przeczytać kilka stron. Pomimo bogatej oferty audiobooków i ebooków, książki cieszą się jednak niezmierną popularnością.

Dawkę wiedzy uzyskamy również z nagrań video i podcastów. Powstało wiele kanałów tematycznych, które mają za zadanie dostarczenie informacji użytkownikowi. To najczęściej z Internetu czerpiemy naukę. Wszystkie te źródła są dla nas bardzo pomocne, dlatego warto z nich korzystać. Firmy i osoby prywatne zaczęły organizować webinary. Rosnąca na popularności usługa, pozwala na zadawanie pytań na żywo przez użytkowników. Dostępne są one za darmo i dostarczają sporej dawki wartościowego contentu.

fot.pexels.com

Czy studia są potrzebne?

Kolejnym sposobem na dokształcanie się są studia licencjackie, magisterskie lub podyplomowe. Dyplom ukończenia studiów zawsze jest mile widziany u pracodawcy. Często skutkuje to podniesieniem wynagrodzenia. O tym, jaki kierunek wybrać, świadczyć mogą dwie rzeczy. Jeżeli jesteś pewien, że w twoim zawodzie jest szansa na dalszy rozwój, znajdź kierunek, który zwiększy twoje kompetencje. Do znalezienia pracy w takich branżach jak IT, marketing, finanse czy gastronomia nie jest potrzebny dyplom.

Jeżeli jednak pracujemy w obecnym zawodzie, który nie daje nam satysfakcji, na studia nie jest za późno. Wiele osób, nawet po 30stce, kończy wcześniej zaczęte studia lub zaczyna zupełnie nowe na kierunkach, które związane są z ich pasją. Taka adnotacja w CV zawsze się przyda i będzie mile widziana przez pracodawców.

Jedno jest pewne. Człowiek, który się nie rozwija, stoi w miejscu. Sami musimy mieć świadomość, że rozwój osobisty jest istotną kwestią. Zarabianie dużych pieniędzy nie wiąże się jedynie ze szczęściem. Poparte jest to ogromną pracą i zaangażowaniem pracownika. Dążenie do konkretnego celu jest motywacją do działania. Odnoszenie sukcesów krok po kroku daje nam satysfakcje i chęci do życia. Zastanówmy się, co nam daje radość i wyznaczmy sobie konkretne cele, a następnie zrealizujmy je.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here