fot.pexels.com

Z roku na rok producenci prześcigają się w nowinkach technicznych, które zostają nam udostępniane. Za pomocą telefonu zapłacimy za zakupy, połączymy się z bliskimi, którzy są na drugim końcu świata, czy zrobimy świetne zdjęcia. Wszystko w jednej, małej obudowie. Wielu z nas nie wyobraża sobie życia bez telefonu. Pełni on bardzo ważną funkcję w codziennych zadaniach. Sprawdź nasze zestawienie smartfonów do 1000 złotych.

Na co zwrócić uwagę przy kupnie smartfonu?

W ostatnich latach na rynku pojawiło się wiele propozycji smartfonów niskobudżetowych, które w pełni spełniają podstawowe funkcje. Podczas wyboru modelu, który będzie nam osobiście odpowiadał, zwróćmy uwagę na jego parametry. Pamięć RAM, aparat, procesor oraz wbudowania pamięć wewnętrzna – to istotne elementy każdego telefonu. Dzisiaj za pomocą telefonu robimy zdjęcia, pobieramy dokumenty, obrazy, zapisujemy notatki. Te elementy obciążają pamięć telefonu, a w konsekwencji jego późniejszą pracę. Dlatego zalecana jego pojemność to minimum 32 GB. Korzystamy z wielu aplikacji, które są nam niezbędne w codziennym życiu, dlatego szczególnie zadbajmy o jej ilość. Pozostałe pliki możemy przechowywać w chmurze, np. DropBox, które przechowają nasze niezbędne pliki i nie obciążając przy tym telefonu.

Smartfony z powodzeniem zastąpiły aparaty cyfrowe. Obecnie rzadko spotkamy kogoś, kto wykonuje zdjęcie przenośnym aparatem. Producenci telefonów szczególnie zadbali o kwestię aparatów w telefonie. Możliwość robienia wyraźnych zdjęć pod osłoną nocy, duży zoom, pozwolą na uwolnienie swojej kreatywności.

Nowoczesne telefony cechują się nowoczesnych designem, wydajnym procesorem i wyświetlaczu Full HD. Z powodzeniem zastępują inne urządzenia – budzik, radio, telewizor czy popularne kiedyś odtwarzacze muzyki. Pojemna bateria, którą możemy naładować w ciągu kilkudziesięciu minut do 100%, zapewnia całodobowa pracę bez problemu. Zaawansowane funkcje jakimi są czytnik odcisku palca lub odblokowanie telefonu funkcją rozpoznawania twarzą, umożliwiają szybkie korzystanie z urządzenia.

Im droższy smartfon, tym więcej zyskamy możliwości do zabawy i komfortu użytkowania. Dla zapalonych fotografów – amatorów jest to istotna kwestia. Nowe modele, które wychodzą do sprzedaży, posiadają coraz więcej aparatów. Najczęściej jest to jeden aparat z przodu i cztery z tyłu. Lepszej jakości obrazy wynikają z ilości pikseli na matrycy. Megapiksele są podstawowym parametrem, które określają jakość aparatu.

fot.pexels.com

Jaki smartfon do 1000 złotych?

Wśród telefonów niskobudżetowych należy wyróżnić modele od XIAOMI, OPPO oraz Huawei. Smartfon XIAOMI Redmi Note 10 jesteśmy w stanie kupić już za około 1000 złotych. Wyróżnia się bardzo pojemną pamięcią wewnętrzną telefonu – 128 GB. Pozwoli to na korzystanie z wielu aplikacji i sprawnego funkcjonowania urządzenia. Cztery tylne aparaty, w połączeniu z jednym z przodu do robienia selfie, zapewnią potężny zestaw fotograficzny. Przeznaczone są do różnych zadań. Od robienia zdjęć krajobrazu do portretów. Wartym uwagi jest tryb nocy, który oferuje dobrze doświetlone zdjęcia po zmroku.

Z kolei producent telefonów OPPO, który na nasz rynek wszedł na początku 2019, zrobił dużo zamieszania wśród telefonów niskobudżetowych. Już za około 950 złotych otrzymamy smartfon OPPO A9 2020. Ośmiordzeniowy procesor z pamięcią wbudowaną 128 GB i pamięcią RAM 4 GB zapewnią wyższa wydajność, ale i niskie zużycie baterii. Smartfon wyposażony jest w kieszonkę na trzy karty – Dual Sim + MicroSD. Dzięki temu zwiększymy jego pojemność do nawet 256 GB.

Ostatnią nasza propozycją, i chyba najlepsza, jest smartfon Huawei P40 Lite. Seria P zrobiła duża furorę i stała się konkurencyjna dla Samsunga. Ogromna wydajność i najwyższa klasa doznań – tak ten model przedstawia producent. Aparat wspierany sztuczną inteligencją, wytrzymała bateria i duża pamięć wewnętrza, sprawdzi się do codziennego użytku i wydajnej pracy. Zyskamy profesjonalny aparat w zasięgu ręki, który pozwoli na tworzenie na profesjonalne tworzenie materiałów video. Wydajny procesor ośmiordzeniowy, współpracujący z Pamięcią RAM o pojemności 6 GB to gwarancja obsługi technicznej na najwyższym poziomie.

Sprawdź nasze pozostałe artykuły – smartfon do 2000 złotych i smartfon do 3000 złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here