pompa tynkarska

Młot wyburzeniowy, to narzędzie przeznaczone do ciężkich robót budowlanych, podczas których koniecznie jest kucie w betonie, jak i innych twardych materiałach. Dzięki takim młotom bez problemu przebije się ścianę lub posadzkę wykonaną z dowolnego materiału. Może to być nawet kamień, czy cegła. Taki młot przydaje się do rozdrabniania betonu oraz zamarzniętych glin. Jest to także narzędzie, które sprawdzi się przy kopaniu w miękkiej ziemi. Pozwala także na szybszą i dokładniejszą pracę.

Rodzaje młotów wyburzeniowych

Młoty wyburzeniowe ręczne są dostępne w wersji pneumatycznej. Gdy mamy tylko jednorazową potrzebę zrobienia czegoś w domu, to przyda się ręczny młot, jednak przy większej robociźnie warto zainwestować w pneumatyczny młot. Ważne jest także, by  trakcie używania tego młota zachować wszelką ostrożność. Jest to maszyna, której drgania oraz temperatura, która wytwarza się w trakcie jej pracy, może źle wpłynąć na nasz organizm. Dobrze jest zatem zaopatrzyć się w maski oraz hełm, jeśli jest taka konieczność. Przydadzą się także rękawice robocze. Pamiętajmy że jako narzędzie pneumatyczne, potrzebne nam będzie zasilanie z instalacji lub kompresora powietrza.

Rodzaje młotów wyburzeniowych

Wąż do betonu

Wąż do betonu

Planując budowę dobrze, jest też zaopatrzyć się w węże do betonu. Jest to obecnie standardowe wyposażenie na placu budowy. Warto też dodać, że takie węże są okuwane typowymi złączami rowkowymi dla pomp do betonu, z hartowanej stali, która jest odporna na ścieranie. Na każdym takim wężu jest podawana jego ścieralność. Im mniejsza wartość, tym jest lepsza odporność. Węże do betonu służą do przesyłu lub rozlewania betonu, czy żelbetonu. Używane są do różnych konstrukcji budowlanych w tym także przy stropach i ścianach nośnych. Podczas pracy są poddawane ekstremalnemu tarciu, rozgrzewaniu, gnieceniu i rozciąganiu. Dlatego też materiał, z którego są wykonane takie węże, musi być najwyższej jakości.

Wąż do tynkowania i piaskowania

Nakładanie tynków

Przy budowie warto także zakupić agregat tynkarski. Jest to szybki i łatwy sposób do nakładania tynków. Taka pompa tynkarska może pracować z różnymi mieszankami. Mogą to być zarówno mieszanki mokre, jak i suche. Sprawdzą się także mieszanki, które są przygotowane od razu na budowie. Taka pompa jest bardzo łatwa w użyciu, dzięki czemu każdy pracownik może jej użyć. To urządzenie jest przeważnie stosowane do pompowania materiałów takich jak: tynki szlachetne, izolacyjne, cementowo- wapienne, czy lekkie zaprawy murarskie. Można jej także użyć do betonów z włóknem szklanym. Dzięki takim urządzeniom praca na budowie jest dużo łatwiejsza, szybsza, a przede wszystkim dokładniejsza. Co ważne można ich używać także w domowych warunkach, przy większych pracach budowlanych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here