fot.pexels.com

Bielizna osobista i umiejętność jej dobrania to wciąż temat tabu. Odpowiednio dobrany stanik potrafi nie tylko właściwie utrzymać biust, ale przede wszystkim wpływa na komfort codziennego życia. Warto pamiętać o tym, że nawet jeśli początkowo nie do końca wiadomo, jak się za to zabrać, w dowolnym momencie należy udać się do braffiterki.

Materiał ma znaczenie

Obecnie bardzo często patrzy się na estetyczne wykonanie bielizny, ponieważ powinna kusić. Jednak znacznie ważniejsze jest to, z jakiego materiału została uszyta, gdyż dotyka bardzo delikatnych części ciała. Zbyt sztywny materiał powoduje otarcia, a jeśli nie jest dostatecznie miękki, może podrażniać. Oczywiście zbyt miękki materiał także nie będzie zbyt korzystny, szczególnie przy większym biuście, który powinien być utrzymany w odpowiednim miejscu przez cały dzień.

Pozornie zakup stanika nie powinien powodować większych problemów, jednak dla wielu kobiet nim jest. Prawdą jest, że wciąż istnieje przekonanie mówiące o tym, że ładny biustonosz sprawdzi się właściwie zawsze. Warto poczytać, z jakich materiałów powstał, ale również przymierzyć.

Mierzenie biustonosza

Bardzo dużo kobiet wyznaje zasadę, że można kupować bieliznę „na oko”. W przypadku biustonosza bardzo duże znaczenie ma tutaj nie tylko to, jaka jest wielkość miseczki, ale także obwód klatki piersiowej pod biustem. Na podstawie tych dwóch rozmiarów można dokonać wstępnej selekcji, jak i również zobaczyć, jakie produkty będą pasowały. Oczywiście to nie wszystko! Rozstaw miseczek umożliwia znalezienie takiego biustonosza, który pozwoli właściwie oddychać, jednocześnie zapewni maksymalny komfort noszenia bielizny. Wybieranie materiału, który dotyka naszej skóry, może powodować pewne problemy, dlatego czytanie z metek to dodatkowa umiejętność.

O ile wiele młodych kobiet decyduje się na zakup stanika na bazarkach, to jednak warto udać się do specjalistki. Nie tylko zaproponuje znacznie lepszą jakość bielizny, ale przede wszystkim umożliwi dobranie właściwego rozmiaru. Od czasu do czasu moda się zmienia, dlatego jeśli kobiecie zależy na tym, by cieszyć się pięknym biustem długi czas, koniecznie powinna zwrócić uwagę na to, jaką bieliznę posiada.

Gdzie kupować bieliznę?

Bazarki są przepełnione bielizną, jednak ich jakość pozostawia wiele do życzenia. Oczywiście, są dostępne w atrakcyjnych cenach, przeróżnych rozmiarach, jednak warto pamiętać, że ich noszenie może wpływać negatywnie na postawę ciała. Przykładem jest większy biust, gdzie ramiączka wbijają się w ramiona, powodują ucisk, co może prowadzić do bólu kręgosłupa. Im cięższy biust, tym znacznie większej ochrony będzie wymagał. Dlatego już dziś należy zastanowić się nad tym, co posiada się w swojej szafie. Z pewnością wiele staników będzie nadawało się tylko do wyrzucenia. Bieliznę należy kupić w sklepie, w którym znajduje się przeszkolona braffiterka, ale jednocześnie posiadają produkty wysokiej jakości.

fot.pexels.com

Kiedy wyrzucić bieliznę?

Pozornie pytanie wydaje się niezwykle trudne, zwłaszcza gdy wydaje się na ten cel sporą sumę pieniędzy. Jednak warto pamiętać o tym, że biustonosz należy wyrzucić w momencie, w którym staje się luźny w obwodzie, gdyż oznacza to, że nie przylega do naszego ciała i nie podtrzymuje biustu na właściwym poziomie. Ponadto bardzo duże znaczenie ma jego przyleganie na wysokości piersi, powinien je obejmować i nie może w żadnym miejscu odstawiać.

Modele profilowane powinny dotykać mostka pomiędzy miseczkami, ponieważ stanowi to dodatkowe zabezpieczenie dla biustu. Tak naprawdę staniki należy wyrzucić, gdy przestają być wygodne.

Warto pamiętać, że jest to taki rodzaj bielizny, który dotyka naszej skóry, dlatego jeśli pojawiają się przebarwienia od potu, to także należy się jej pozbyć, gdyż zwyczajnie prezentuje się wtedy nieestetycznie. Każda kobieta regularnie powinna przeglądać swoją bieliznę, ponieważ w ten sposób kontroluje zarówno jej ilość, jak i jakość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here