Kolekcja nasion konopi

Możesz pochwalić się całkiem pokaźną kolekcją nasion konopi? Jeśli w twoich zbiorach panuje chaos, to być może warto pomyśleć o posegregowaniu ziaren według określonych kryteriów. Dzięki temu odnalezienie poszczególnych okazów z pewnością będzie znacznie łatwiejsze. Może to też pomóc uniknąć zakupu drugi raz tych samych egzemplarzy. Poznaj kilka praktycznych sposobów na podzielenie kolekcji nasion.

Odmiana

Dobrym pomysłem może być segregacja okazów według odmiany. Przykładowo nasiona marihuany Pineapple Express powinny znaleźć się z innymi egzemplarzami typu Pineapple. Z kolei ziarna Amnesia Haze, Neville’s Haze i Somango Haze trafią do działu z przedstawicielami odmiany Haze. W ten sposób można dość szybko wyszukać ziarna o dość podobnych cechach, co może okazać się przydatne np. podczas sprzedaży nasion innemu kolekcjonerowi. Ponadto przy większej kolekcji można również w kilka chwil sprawdzić, czy już kiedyś kupiło się konkretny typ nasion danej odmiany.

Producent

Kolejnym sprawdzonym sposobem na podzielenie zbiorów jest postawienie na producentów. Jest to świetna opcja zwłaszcza dla kolekcjonerów, którzy kupują nasiona wielu firm i chcą podkreślić tę różnorodność. A o to nie jest trudno, ponieważ branża nieustannie się rozwija i oprócz takich kultowych marek jak Royal Queen Seeds można obecnie spotkać wielu nowych graczy na rynku. Ponadto warto pomyśleć o uporządkowaniu nazw alfabetycznie, co z pewnością ułatwi znalezienie nasion konkretnego producenta w razie potrzeby np. w przypadku sprzedaży egzemplarzy ze swojej kolekcji.

Genotyp

Jednym z najłatwiejszych rozwiązań zdecydowanie jest ułożenie nasion według ich genotypu. Można podzielić zbiory ze sklepu online TanieSianie.pl np. na konopie siewne, konopie indyjskie i hybrydy zawierające geny obu rodzajów konopi. Taka segregacja może sprawdzić się nie tylko w przypadku mniejszych kolekcji. Nawet właściciel pokaźnego zbioru może zdecydować się na takie kategorie, a następnie dodać podkategorie np. odmiany bądź producentów. W przypadku braku podkategorii dla większej przejrzystości można postawić na porządek alfabetyczny.

Właściwości

Podział według właściwości to propozycja dla prawdziwych koneserów. Wymaga bowiem dość dobrej znajomości poszczególnych odmian nasion konopi. Jednocześnie poznawanie ich cech może być naprawdę wciągające. Dodatkowo taka opcja zapewnia sporą swobodę w wyborze kryteriów segregacji czy też podkategorii. Można przykładowo wziąć pod uwagę właściwości lecznicze, aromat, działanie czy też zawartość THC bądź CBD.

Pochodzenie

Mnóstwo frajdy może również zapewnić segregacja zbiorów według kraju bądź obszaru pochodzenia. Jest to jednak raczej zabawa dla osób, które mają czas na sprawdzenie takich informacji bądź po prostu są prawdziwymi ekspertami w dziedzinie nasion konopi. Zdecydowanie warto pomyśleć o takim podziale, ponieważ można lepiej poznać świat i zupełnie bez wysiłku dowiedzieć się sporo o np. klimacie w Afganistanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here