Komfortowy sen pod pościelą z kory

Pościel z kory jest znana i często stosowana, a do jej kluczowych cech należy zwiewność i delikatność. Pościel taka zapewni Ci głęboki i komfortowy sen, aktywnie wentylując powierzchnię skóry oraz przeciwdziałając przegrzaniu jak i wyziębieniu organizmu. Choć wiele osób obawia się wyboru pościeli z kory, z uwagi na jej specyficzną strukturę, to jednak często okazuje się ona strzałem w dziesiątkę. Korzystają z niej zarówno dzieci, dorośli jak i seniorzy, którym zależy na optymalnym wypoczynku. Poniżej przybliżamy tajemnice pościeli z kory bliżej. Dowiesz się kto powinien ją stosować oraz jakie rodzaje pościeli z kory znajdziesz na sklepowych półkach.

Kora bawełniana – wybór zawsze trafiony 

Do najchętniej wybieranych należy pościel z bawełny, dzięki której zyskuje ona przyjemną w dotyku, delikatną strukturę. Pościel taka jest popularna, łatwo dostępna, a także stosunkowo tania. Polecamy natomiast zrezygnować z kory syntetycznej, wykonanej ze sztucznych materiałów. Jej przydatność w czasie snu jest o wiele mniejsza. Słabiej radzi sobie ze stabilizacją termiczną oraz wentylowaniem. 

Cechą charakterystyczną kory bawełnianej jest tak zwane gofrowanie, czyli obecność wypukłych odkształceń. Wiele osób w ten właśnie sposób odróżnia korę od innych materiałów. Dzięki temu powierzchnia pościeli jest niejednolita, co doskonale pasuje do rozmaitych pokrywających je deseni kolorystycznych. 

Przeglądając dostępne pościele z kory, warto zwrócić uwagę na ich gramaturę oraz obecność certyfikatów poświadczających ich jakość. Do najważniejszych należy certyfikaty o bezpieczeństwie w kontakcie ze skórą oraz certyfikat produktu przyjaznego środowisku. 

Pościel z kory występuje w wielu rozmiarówkach, odpowiadających typowym kształtom i rozmiarom materacy łóżkowych. Dla singli oraz do sypialni młodzieży polecamy wybierać pościel o rozmiarach 140×200 lub nawet 160×220. Do łóżka małżeńskiego należy wybrać pościel odpowiednio większą – 200×200 lub nawet 200×220. z ofertą pościeli w różnych rozmiarach zapoznasz się pod adresem: https://nyks.pl/posciel/kora/200×220.

Przyjemny sen pod pościelą z kory – kluczowe i najważniejsze zalety 

Dzięki swym wyjątkowym właściwościom kora gwarantuje lekki i przewiewny sen, w trakcie którego Twoja skóra będzie oddychać, a nadmiar potu będzie aktywnie odprowadzany. Po nocy spędzonej pod pościelą z kory obudzisz się wypoczęty i świeży. Jest to szczególnie dobry wybór na okres letni, gdy wysokie temperatury utrudniają zasypianie oraz spokojny sen. 

Pościel z kory jest także łatwa w czyszczeniu oraz wytrzymała. Nie ulegnie uszkodzeniu nawet po wielokrotnym praniu w wysokich temperaturach (do 60 stopni C). Wszelkie zabrudzenia łatwo opuszczają jej powierzchnię, dlatego jest też świetnym pomysłem na posłanie dla najmłodszych dzieci. 

Kora jest także warta polecenia z uwagi na jej hipoalergiczne właściwości. Nie podrażnia skóry, nie powoduje zaczerwień oraz w inny sposób nie zagraża Twojemu ciało. W ciągu kilku godzin spędzonych pod pościelą z kory Twoje ciało zregeneruje się, odzyska siły i energię, a rano będziesz w świetnym nastroju, pełen chęci do życia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here