Peruki

Każdemu z nas wypada codziennie od 50 do 100 włosów. Kilka pasemek pozostających na poduszce albo na szczotce nie powinno budzić niepokoju. Problem pojawia się wtedy, kiedy zauważymy, że z każdym dniem nasza fryzura staje się coraz rzadsza. Łysienie jest wyjątkowo dotkliwym (szczególnie dla kobiet) schorzeniem, którego leczenie często nie przynosi zadowalających rezultatów. W większości przypadków jedynym sposobem na poradzenie sobie z nową sytuacją jest noszenie peruki. Gdzie szukać przyczyn nadmiernego osłabienia cebulek? Co warto wiedzieć o nowoczesnych perukach? Sprawdź nasze rady!

Dlaczego włosy wypadają?

Jednoznaczne określenie przyczyn wypadania włosów jest niemożliwe. Łysienie może być następstwem zaburzeń hormonalnych, chorób autoimmunologicznych i o podłożu psychicznym, stresu, przyjmowania niektórych leków, a nawet niewłaściwej diety, utraty dużej ilości krwi czy noszenia fryzur powodujących nadmierny ucisk mieszków. Wyróżniamy więc wiele typów łysienia, na przykład plackowate, telogenowe (związane z zaburzeniami cyklu wzrostu włosa), androgenowe i trakcyjne. Osoby zauważające u siebie pierwsze niepokojące symptomy powinny skonsultować się z lekarzem dermatologiem lub trychologiem. Rodzaj terapii uzależniony jest bezpośrednio od rodzaju choroby. Podstawowym etapem leczenia jest wyeliminowanie czynnika chorobotwórczego. Lekarze zazwyczaj zalecają stosowanie kosmetyków pobudzających krążenie i dobierają kurację farmakologiczną. W przywróceniu włosom objętości często pomocna okazuje się medycyna estetyczna lub chirurgia plastyczna. Niestety, nierzadko zdarza się, że podjęte wysiłki idą na marne. Kiedy medycyna zawodzi, warto skupić się na maskowaniu symptomów choroby. Kobietom, mężczyznom i dzieciom dotkniętych łysieniem radość życia przywracają peruki.

Nowoczesne peruki dla większego komfortu

W profesjonalnych salonach perukarskich znajdziemy peruki produkowane z włosów naturalnych i syntetycznych. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszą się modele tkane z dziewiczych włosów słowiańskich. Osadzone na lekkich, przewiewnych bazach peruki godnie zastępują utracone pukle. Nakrycia głowy nie zsuwają się i nie przekręcają, zapewniając tym samym noszącej je osobie pełen komfort w każdej sytuacji. Peruki naturalne charakteryzują się wysokim połyskiem i miękkością. Można dowolnie je czesać, modelować i stylizować. Co ważne, osoby planujące zakup peruki medycznej mogą skorzystać z dofinansowania z programu Narodowego Funduszu Zdrowia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here