zabieg mezoterapii igłowej

Wizyta u kosmetyczki czy w gabinecie medycyny estetycznej kojarzy nam się bardzo pozytywnie – wychodząc czujemy się nie tylko piękniejsze, ale też dopieszczone i zrelaksowane. W sprawdzonych gabinetach dba się bowiem zarówno o jakość i bezpieczeństwo świadczonych usług, jak i o profesjonalną obsługę klienta – dla osoby korzystającej z zabiegu jest to też często chwila relaksu, oderwania się od obowiązków i zrobienia czegoś dla siebie.

W jaki zabieg medycyny estetycznej warto zainwestować, by na własnej skórze (dosłownie!) zauważyć poprawę i konkretne efekty? Wybór jest naprawdę duży i osobie, która dopiero zaczyna przygodę z medycyną estetyczną wydawać się może przytłaczający. Dostępne są zarówno zabiegi na twarz, jak i na skórę głowy, szyję, dekolt czy całe ciało. Mikrodermabrazja, mezoterapia igłowa, mezoterapia mikroigłowa, peeling kawitacyjny, peelingi enzymatyczne, różnego rodzaju maski i maseczki – to tylko niektóre z dostępnych opcji. Jeśli zależy nam na zabiegu, który przyniesie zauważalne efekty warto rozważyć zabieg mezoterapii igłowej.

Na czym polega zabieg mezoterapii igłowej?

W dużym skrócie można powiedzieć, że na wprowadzeniu pod skórę substancji aktywnych i leczniczych za pomocą drobnych zastrzyków, czyli iniekcji. Brzmi nieprzyjemnie, jednak w gruncie rzeczy nie ma się czego bać – igła, którą wykonuje się zabieg mezoterapii igłowej jest naprawdę bardzo cienka. Wprowadza się ją również stosunkowo płytko – na pewno nie poczujemy przeszywającego bólu, co najwyżej delikatny dyskomfort.

Przy jakiego typu problemach polecany jest zabieg mezoterapii igłowej?

Z pewnością skorzysta na nim skóra sucha, zmęczona i zwiotczała – dzięki wprowadzeniu odpowiednich substancji aktywnych poprawi się mikrokrążenie, co ma pozytywny wpływ na metabolizm komórek skóry i ogólny wygląd naszej cery. Twoim problemem są pierwsze zmarszczki, pojawiające się tu i ówdzie? Tu również pomoże mezoterapia – nakłuciami pobudzamy metabolizm i produkcję kolagenu, a skóra odzyskuje elastyczność, jędrność i zdrowy, świeży wygląd.

W przypadku zabiegów na ciało, mezoterapia igłowa świetnie sprawdza się w leczeniu cellulitu. W każdym z tych przypadków należy jednak pamiętać o tym, że pojedynczy zabieg nie wystarczy – mezoterapia działa wtedy, gdy stosowana jest regularnie, w seriach po kilka zabiegów (ilość i częstotliwość należy ustalić z lekarzem). W zabiegach tego typu niezwykle istotne jest udanie się do sprawdzonego gabinetu, zachowującego najwyższe standardy higieny i bezpieczeństwa oraz pracującego z preparatami wysokiej jakości. W Poznaniu takim miejscem jest z pewnością gabinet medycyny estetycznej doktora Rosińskiego. W gabinecie wykonywane są zarówno zabiegi na twarz i skórę głowy, jak i na ciało – w tym wspomniana wcześniej mezoterapia igłowa. Paniom zainteresowanym zabiegiem mezoterapii warto polecić stronę gabinetu a dokładnie jej część poświęconą właśnie temu zabiegowi – wrosinski.pl. Zapoznanie się ze szczegółami zabiegu i przygotowaniem do jego wykonania rozwieje wszystkie wątpliwości i obawy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here