6 pomysłów na udane wakacje w 2021 roku

Lato już za rogiem, dlatego trzeba zacząć planować swoje najbliższe wakacje. Jak co roku turystów kuszą liczne miejsca i atrakcje. Niektórzy wybierają ciepłe morze i plaże, inni góry, natomiast część turystów marzy o zwiedzeniu miejskiej architektury historycznych stolic Europy. Możliwości jest naprawdę wiele, dlatego zachęcamy do zapoznania się z naszymi rekomendacjami na wyjazd wakacyjny w 2021 roku!

Wycieczka do stepów Mongolii

Mongolia nie jest jeszcze najpopularniejszym kierunkiem podróży, jednak co roku niekończące się mongolskie stepy przyciągają coraz więcej turystów. Mongolia jest jednym z najsłabiej zaludnionych krajów na świecie i żyją w niej jedne z ostatnich ludów koczowniczych. Turyści nie powinni się jednak obawiać niebezpiecznej różnicy kulturowej, ponieważ Mongołowie są bardzo przyjaznym i serdecznym narodem. Poza ponadmilionową stolicą Ułan Bator, pozostała część Mongolii jest praktycznie nietknięta przez „nowości” i technologię, z którą stykamy się na co dzień. Co najważniejsze, Mongolia wciąż jest wolna od masowej turystyki, dlatego idealnie nadaje się dla miłośników ciekawych podróży i osobliwych miejsc. Przyroda w Mongolii jest niesamowicie różnorodna – od przepięknych pustynnych stepów i niesamowitych wydm na pustyni Gobi na południu, przez górskie regiony na zachodzie, aż po jeziora na północy – przyroda w Mongolii to prawdopodobnie największy atut tego państwa z turystycznego punktu widzenia.

Francja – Lazurowe Wybrzeże i Prowansja

Jeśli daleka Mongolia wydaje się nieco zbyt egotycznym kierunkiem, można wybrać niemniej intrygującą podróż do Francji, a w szczególności na jej południe – do Prowansji i na Lazurowe Wybrzeże. Lazurowe Wybrzeże, czyli Riwiera Francuska to największy region turystyczny Francji, który rocznie odwiedzają miliony turystów z całego świata. Lazurowe Wybrzeże to luksus, przepych, ekskluzywne restauracje i drogie hotele. Z tego względu można spotkać tam licznych celebrytów i naprawdę wysoką jakość usług. Region zawdzięcza swoją popularność również unikalnemu, błękitnemu kolorowi Morza Śródziemnego i czystym, jak na tak dużą ilość turystów, plażom. Najpopularniejszymi miastami na Lazurowym Wybrzeżu są Cannes, Monako i Nicea. Prowansja słynie z kolei z pięknych lawendowych pól, gajów oliwnych, wina, licznych antycznych zabytków oraz odczuwanego na każdym kroku spokoju – mieszkańcy Prowansji są uznawani za najspokojniejszych w całej Francji. Błogiej atmosfery nie zmieniają nawet ogromne rzesze turystów w okresie letnim, dlatego podróż na południe Francji to świetny pomysł dla osób, które chcą połączyć wypoczynek ze zwiedzaniem i pyszną kuchnią.

Emiraty Arabskie – nowoczesność i tradycja

Emiraty Arabskie to od dobrych kilku lat prawdziwy turystyczny hit. Bardzo dobra baza turystyczna, która pochłonęła dziesiątki miliardów dolarów i bezpieczeństwo sprawiają, że miliony turystów co roku wybierają się do Dubaju i innych zakątków Emiratów. Co ważne, przyjezdni mogą zachwycać się nie tylko luksusowymi hotelami i nowoczesną architekturą, ale również egzotyczną kulturą i obsługą na najwyższym światowym poziomie. Emiraty należą do czołówki najbogatszych państw świata, dlatego widoczne na każdym kroku bogactwo i przepych nie powinny nikogo dziwić. ZEA to również piaszczyste plaże, fascynujące pustynie i jednocześnie malownicze góry, czyli jednym słowem ogromna różnorodność, którą z pewnością warto zobaczyć na swoje oczy. Gwoździem programu podczas wyjazdu do Emiratów Arabskich jest Dubaj, czyli jedno z najbardziej turystycznych miast na świecie, w którym można znaleźć praktycznie wszystko i zobaczyć, jak dzięki inwestycjom można zmienić pustynne tereny w ogromną metropolię. Wyjazd do Emiratów Arabskich, podobnie jak inne wycieczki w 2021, to dobry sposób na spędzenie wymarzonych wakacji.

Podróż po delcie Dunaju

Podróż statkiem po delcie Dunaju to możliwość przeżycia niesamowitej przygody i odwiedzenia za jednym razem wielu bajecznych miejsc oraz zabytkowych miast środkowej Europy. Podróż deltą Dunaju obejmuje wizytę w miastach Rumuni, Bułgarii, Niemiec, Austrii, Serbii, Węgier i Słowacji. W opinii wielu turystów największymi atrakcjami są wizyty i zwiedzanie pięknych europejskich stolic, czyli Wiednia, Budapesztu, Belgradu, Bratysławy i Bukaresztu. Każda ze stolic cechuje się swoim stylem i nieco odmienną architekturą, dlatego podczas podróży można dowiedzieć się wielu ciekawych informacji o tradycji i kulturze państw środkowej Europy. W przypadku rejsu po delcie Dunaju ogromną atrakcją jest jednak podróż sama w sobie – w końcu niecodziennie możemy wybrać się na kilkunastodniowy tour luksusowym statkiem.

Sztokholm – najlepsza z europejskich stolic?

Sztokholm to piękne miasto, które nie jest jednak najczęściej wybieraną przez turystów europejską stolicą, jednak liczba nowych mieszkańców (którzy przeprowadzają się do Sztokholmu na stałe), sprawia, że zdecydowanie warto się nim zainteresować. Najbardziej zachwycającą rzeczą w Sztokholmie są jego wspaniałe nadbrzeżne promenady i porty. Miasto składa się z 14 wysp, które są połączone przez liczne mosty i przejścia. Turystów zachwyca również piękna architektura Sztokholmu. Stolica Szwecji to również liczne krajobrazy z pięknymi widokami i ścieżki dla rowerzystów, które pozwalają na zwiedzanie miasta rowerem. Niesamowitym przeżyciem, którego nie można sobie odmówić podczas wizyty, jest spacer po starym centrum miasta, gdzie znajdują się kolorowe budynki z XIX wieku, liczne sklepy z wystawami i pracownie rzemieślników. Tym, co jednak wyróżnia Sztokholm spośród innych europejskich stolic, jest zieleń i ogromna ilość parków (ponad 400)!

Odpoczynek na Maderze

Madera, czyli piękna portugalska wyspa, to świetne miejsce na wakacyjny odpoczynek. Madera kojarzy się z zielonymi krajobrazami i oazą spokoju, jednak turyści mogą znaleźć tam o wiele więcej – m.in. pyszne jedzenie, plaże i liczne atrakcje turystyczne. Co ważne, położenie, umiarkowane (jak na tę szerokość geograficzną) temperatury wyspy oraz i ciepłe wody Oceanu Atlantyckiego sprawiają, że Madera gwarantuje udane wakacje w dowolnym momencie roku. Na wyspie można delektować się m.in. barwnymi kwiatami, malowniczymi klifami, urwiskami i roślinnością, która występuje jedynie na Maderze. Największym miastem i stolicą Madery jest Funchal, czyi zjawiskowe miasto położone nad samym oceanem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here