Telefony komórkowe to świetny wynalazek. To urządzenie znacznie zrewolucjonizowało komunikację między społeczeństwem. Z dowolnego miejsca na świecie, możemy porozmawiać z kimkolwiek. Współczesne smartfony poszły o krok dalej i mogą być dodatkiem do bezpieczeństwa dla osoby starszej. Wygodna obsługa i komunikowanie się z bliskimi – to dla babci i dziadka jest najważniejsze. Jakie funkcje posiada dobry i tani telefon dla seniora?
Jaki telefon dla starszej osoby?
Seniorzy w podeszłym wieku często zmagają się ze słabym wzrokiem i słuchem. Dlatego telefon, który im się przyda, powinien posiadać duże i widoczne klawisze z literami oraz cyframi. Taki telefon powinien być przede wszystkim dopasowany do potrzeb seniora. Współczesne smartfony za kilka tysięcy złotych przeznaczone są dla młodych osób, które na technologii się znają. Dla starszej osoby wykonanie telefonu lub wysłanie sms’a jest szczytem możliwości. Modele z dużym ekranem i przejrzystym interfejsem powinny być odpowiednim wyborem.
Dostęp do Internetu jest zbyteczny. To samo tyczy się aparatu. Nie powinniśmy zwracać uwagi na te dwie rzeczy podczas dokonywania zakupu telefonu dla seniora. W zamian za to, sprawdźmy, jak pojemna jest bateria. Seniorzy często mogą zapomnieć o naładowaniu telefonu. Szukajmy takich modeli, które nie wymagają częstego ładowania.
Atutem wartym podkreślenia, w które wyposażone są telefony dla seniorów jest przycisk SOS. Dłuższe jego przytrzymanie uruchamia alarm dźwiękowy. Użytkownik telefonu automatycznie powiadomi osoby z rodziny lub lekarza o wypadku i podejmie próbę dodzwonienia się do wcześniej wpisanych numerów.

TOP 3 telefonów dla seniora, które powinieneś kupić
Wśród liderów sprzedaży telefonów dla osób starszych, prym wiodą dwaj producenci – Maxcom oraz MyPhone. Stworzyli oni modele, które w sposób wystarczający odpowiadają potrzebom współczesnego seniora. Ich cena nie jest wygórowana.
Już za około 109 złotych jesteśmy w stanie kupić telefon MAXCOM Classic MM236. Jest to nowoczesny, wszechstronny i ergonomiczny telefon dla seniora. Podstawowe funkcje – alarm, bluetouch, radio, latarka czy muzyka – w zupełności wystarczą do codziennej obsługi. Duży ekran 2.8 cala to funkcjonalność i przejrzystość. Pojemna bateria, która pozwoli nawet na 280 godzin użytkowania, wraz z wygodnym dostępem do wszystkich funkcji aparatu, to gwarancja niezawodności tego modelu.
Kolejną naszą propozycją jest telefon MYPHONE Halo 2. Wytrzymała bateria ze stacją dokującą zapewni stały dostęp do prądu. Kolorowy wyświetlacz jest nieco mniejszy od poprzednika (2.2 cala), ale posiada opcję fotokontaktów. Umożliwi to seniorowi, który ma problem z przeczytaniem imion, na wybranie numeru po zobaczeniu zdjęcia bliskiej osoby. Duże cyfry pozwolą na swobodne wybranie numeru i komfortowe użytkowanie całego urządzenia. Na pełnej baterii, czas czuwania telefonu to nawet 21 dni.
Ostatnim telefonem dla seniora wartym uwagi jest MYPHONE Halo Q. Od poprzedników charakteryzuje się większym wyświetlaczem (2.8 cala). Telefon posiada bazę dokującą i wyświetlacz o parametrach 240×320 pikseli. Przycisk SOS, tryb głośnomówiący, funkcja latarki czy radia FM w połączeniu z obrazkowym menu, to zestaw godny polecenia. Cena? Telefon MYPHONE jest już do nabycia za 140 złotych.
Z pewnością telefony dla seniora przypominają te, które były używane na początku XXI wieku. Telefony z klawiaturą są bardzo istotnym elementem, gdyż współczesnych smartfonów wielu seniorów nie potrafiłoby obsługiwać. Najlepszą opcją jest, aby senior sam wybrał się z nami do sklepu i wybrał model, który najbardziej będzie mu odpowiadać. Dla niego ważne jest, aby móc pozostać w stałym kontakcie z bliskimi. Na szczęście telefony dla osób starszych nie kosztują zbyt wiele, ale mamy pewność, że jest to wydatek na lata, ponieważ wytrzymałość tych telefonów jest ich głównym atutem.