fot.pexels.com

Zaplanowane wakacje wiążą się z dużą ilością stresu związanego z przygotowaniem do wyjazdu. Pakowanie, bilety lotnicze, zarezerwowanie miejsca w hotelu i dopięcie na ostatni guzik wszelkich spraw związanych z naszym miejscem zamieszkania. Gdy wyjeżdżamy na dłuższy okres, musimy zadbać o ubrania, kosmetyki, akcesoria czy elektronikę. Jak się pakować, aby o niczym nie zapomnieć?

Co można wziąć do samolotu?

Podczas podróży samolotem rozróżniamy dwa typy bagażu – podręczny i rejestrowany. Linie lotnicze rozróżniają bagaż podręczny w odniesieniu od klasy podróży. Im wyższa klasa, tym bagaż warzyć może więcej. Powinien on zmieścić się na górnej półce lub pod fotelem pasażera. Bagaż kabinowy posiada dozwolone wymiary – 23x40x55 cm i określoną wagę. Za przekroczenie limitu obowiązuje opłata.

Co można zabrać do samolotu? To pytanie nasuwa nam się za każdym razem, gdy decydujemy się na podróż tym środkiem transportu. Do bagażu podręcznego zaliczymy walizki, plecaki, torby. Poszczególne linie lotnicze różnią się pod względem obowiązujących przepisów, dlatego po szczegółowe informacje trzeba udać się do przewoźnika. Dzięki temu unikniemy nieprzyjemnych sytuacji tuż przed startem lotu.

Najlepiej zaopatrzyć się w walizkę typu ,,kabinówka’’, której producenci przestrzegają zasad linii lotniczych i są dostosowane do tego typu podróży. U większości przewoźników, waga naszego bagażu podręcznego nie może przekroczyć 8 kg. Do bagażu kabinowego najlepiej zabrać najpotrzebniejsze rzeczy. Warto jednak pamiętać, że nie mogą w nim znajdować się przedmioty ostre, a kosmetyki płynne tylko w butelkach do 100 ml. Muszą one być zapakowane w przezroczysty woreczek. Dlatego przed podróżą zaopatrzmy się w drogeriach w tego typu produkty.

Leki i akcesoria medyczna. Przewoźnik wyraża na nie zgody. Dlatego jeżeli jesteś cukrzykiem i potrzebujesz mieć przy sobie insulinę oraz glukometr, a także leki na receptę, które mają powyżej 100 ml. W bagażu podręcznym dozwolone są leki bez recepty, jak i te wydawane przez naszego lekarza. Pamiętajmy jednak, aby podczas kontroli bezpieczeństwa poinformować o tym pracownika lotniska. Wszystkie leki umieścimy zatem w kosmetyczce, aby mieć je w jednym miejscu.

W przypadku sprzętu elektronicznego, dopuszczane są smartfony, laptopy, aparat fotograficzna czy kamera. Elektroniczne papierosy, inhalatory czy urządzenia posiadające baterie, mogą być przewożone w bagażu podręcznym. Pamiętajmy jednak, aby telefony lub tablety włączyć w tryb samolotowy podczas lotu.

Z kolegi bagaż rejestrowany najczęściej charakteryzuje się walizką do 23 kg. W celu dokładniejszych informacji warto skontaktować się z liniami lotniczymi. W bagażu rejestrowanych należy umieścić wszystko to, co nie można przewieźć w bagażu podręcznym. Dlatego spakujmy tam wszystkie ubrania, obuwie i pozostałe akcesoria, które są nam niezbędne w podróży.

Im więcej bagażu rejestrowanego i jego waga, tym więcej zapłacimy za bilet. Przed samym wylotem zaopatrzmy się w specjalną wagę do walizek, które utwierdzą nas w fakcie, że nasz bagaż rejestrowany jest zgodny z wymogami przewoźnika. Wśród zabronionych przedmiotów, które nie mogą znaleźć się w naszej walizce, są materiały wybuchowe, materiały łatwopalne czy ostro zakończone przedmioty.

fot.pexels.com

Lista rzeczy do spakowania

Jeszcze przed samym pakowaniem, zróbmy listę rzeczy do spakowania. Powinny znaleźć się na niej najpotrzebniejsze rzeczy. Dokumenty, w tym paszport i dowód osobisty, karta kredytowa, bilety lotnicze, skany dokumentów, ubezpieczenie, kosmetyki, sprzęt elektroniczny czy jedzenie. To tylko takie ogólnikowe elementy, które znajdują się w każdej walizce.

Pakowanie zaczynamy już nawet kilka tygodni przed podróżą tak, aby niczego nie zapomnieć. Ważna jest dobra organizacja, zapisywanie wszystkiego w telefonie lub na kartce, a unikniemy niepotrzebnego stresu tuż przed podróżą. Wyjazd na wakacje lub w podróż poślubną zawsze wymaga od nas szczególnego planowania, dlatego po tym artykule zapewne zdecydowanie lepiej się przygotujesz do podróży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here