fot.pexels.com

Długi weekend majowy, jak co roku, obfitował w dalekie, kilkudniowe wyjazdy. Morze, góry czy inne miejsca krajobrazu, przyciągały tłumy. Gdy pogoda dopisywała upragniony urlop od pracy był zbawieniem. Można było naładować energię i wrócić do pracy z lepszym samopoczuciem. Weekend majowy jest doskonałym okresem na odpoczynek. Majówka zaczęła być obecna w kalendarzy dopiero po 1989 roku i jest chętnie wykorzystywana przez Polaków.

Majówka 2021 – jak miło spędzić czas?

Niestety hotele w maju są zamknięte, więc Polacy musza sobie umilić czas w inny sposób. Niekoniecznie wyjeżdżając poza swoje miejsce zamieszkania. Wolny weekend można spędzić zarówno w domu, jak i na świeżym powietrzu. Jaki są nasze propozycje?

Piękna pogoda sprzyja wycieczkom rowerowym. Odkurzcie zatem swoje rowery i wyruszcie w trasę. Z pewnością w waszej okolicy znajdą się miejsca godne odwiedzenia. Taka trasa, licząca kilkanaście kilometrów, to świetny pomysł na aktywność fizyczną. Spalenie kilkuset kilogramów jest wręcz wskazane. Piękna pogoda za oknem, lekki wiatr i tylko wy, we dwoje. Brzmi świetnie!

Długi spacer jest kolejną aktywnością, którą warto wziąć pod uwagę. Dotlenienie naszego organizmu wpłynie pozytywnie na nasze samopoczucie i pracę w mózgu. Jest to szczególnie ważne przy pracy zdalnej i spędzaniu większej ilości czasu w domu. Dostępność parków i fontann w bliskim otoczeniu jest dodatkowym atutem.

A po długim spacerze… obiad w parku. Restauracje oferują posiłki na wynos. Gdy będziecie głodni, skorzystajcie z usług waszej ulubionej restauracji i zamówcie jedzenie na wynos. Wspólny posiłek na świeżym powietrzu również jest dobrym pomysłem na spędzenie wolnego czasu. Dodatkowymi elementami, które możecie zabrać jest piłka, ringo czy jednorazowy grill. Z tym ostatnim jednak uważajmy.

Alternatywnym rozwiązaniem miłego spędzenia weekendu majowego będzie wyjazd za miasto. Jeżeli macie bliską odległość do morza lub gór, wsiądźcie w samochód i udajcie się w spontaniczną podróż. Nawet kilka godzin w otoczeniu szumiących fal lub widoków górskich sprawi, że poczujemy się o wiele lepiej. Spacer brzegiem morza, pozwoli odpocząć i zregenerować siły.

fot.pexels.com

Weekend majowy w domu – nie ma nudy!

Jeżeli z jakiś powodów nie możecie lub nie chcecie wyjechać, weekend majowy w domu także może być udany. Wystarczy odrobina chęci i kreatywności. Oczywiście, nie należy cały dzień przeleżeć na kanapie. Dlatego jeżeli macie możliwości, skorzystajcie z uroków pogody na chociaż krótki spacer.

Weekend majowy w domu można wykorzystać na nadrobienie serialowych produkcji. Coraz więcej czasu spędzamy w pracy lub przy innych obowiązkach, zapominając o rzeczach, które sprawiają nam przyjemność. Przygotujcie wspólnie romantyczną kolację i włączcie swój ulubiony serial lub film i cieszcie się wspólnymi chwilami razem. To również dobry czas na przeczytanie kilku książek, Majówka to świetna okazja do nadrobienia tych zaległości.

A może… mały remont? Majówka to dobry pretekst na małą aranżację swojego wnętrza. Sypialnia, salon czy kuchnia wymagają odświeżenia? We dwoje szybko zmienicie wystrój własnego mieszkania. Kilka nowych dekoracji lub zmiana koloru ścian, pozwoli na nadanie miejscu nowego wymiaru. Jednak przed przystąpieniem do remontu odpowiednio go zaplanujmy. Określcie wspólnie kolejność działań tak, aby nic was nie zaskoczyło. Mały remont to dobry plan na majówkę.

To tylko nasze niektóre propozycje spędzenia wolnego czasu w weekend majowy. Jest to dobra okazja, aby zwolnić i trochę odpocząć od życia codziennego. Z drugiej jednak strony możemy wykorzystać kilka dni wolnego na rozwój osobisty lub podgonić obowiązki wynikające z pracy zawodowej. Pamiętajmy jednak, że ten czas powinniście spędzić głównie we dwoje. Dobre relacje w związku należy budować codziennie, bez względu na to, jakim stażem w związku możecie się pochwalić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here